“Mēs taču gribam tikai labu!” – var jau būt, taču statistika liecina, ka katra astotā laulība tiek šķirta vecāku vainas dēļ. Cik ilgi iespējams izturēt stresu, ko rada vecāku jaukšanās divu cilvēku kopdzīvē?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
“Starp citu, piektdienas vakarā mani vecāki mūs apciemos.” Brīnišķīgi! Annai tā tikai vēl trūka – nedēļas nogale kopā ar Toma vecākiem. Vīramāte nepārtraukti visur iejaucas. Vienalga, vai mājsaimniecības jautājumos, bērnu audzināšanā, ēdienu gatavošanā, slimību ārstēšanā vai sirdslietās – par visu viņai ir savs, vispareizākais viedoklis. Vai šāda situācija tev ir pazīstama?

Vecāki var būt pamatīgs pārbaudījums jaunā pāra mīlestībai. Kas jādara, lai izvairītos no konfliktiem un saglabātu stresa nesagrautu ģimeni?

Turēties kopā: Lojalitāte pret partneri ir galvenais jebkurās attiecībās. Partneru lojalitātei vienam pret otru ir jābūt stiprākai nekā pret vecākiem. Tikai tad, ja abi velk virvi uz vienu pusi, ir iespējams kopīgi turēties pretī abu pušu vecāku kritikai.

Demonstrēt saskaņu: Nekad nevajag strīdēties vecāku klātbūtnē vai apspriest ar viņiem savu attiecību problēmas. Pretējā gadījumā viņi jutīsies atbildīgi par jūsu raizēm.

Būt diplomātiskiem: Vai vīramāte regulāri kontrolē, cik labi ir izgludināti krekli? Tas nozīmē, ka viņa tik vienkārši nevēlas atlaist savu dēlu prom no sevis. Jo viņas dēls ir viņas “meistardarbs”, kam neviena sieviete nav laba diezgan! Taču apgalvojot: “Jā, viņš tik tiešām ir ļoti īpašs cilvēks,” tu nepieļausi, ka ūdens līst tikai uz viņas dzirnavām.

Noturēt savu pozīciju: Ja, neraugoties uz visiem centieniem saglabāt diplomātiskas attiecības, vecāku attieksme kādam no partneriem sagādā mokas, otram ir partneris jāaizstāv. Tātad tev mājās vajadzētu dzirdēt nevis: “Neņem galvā, tā taču ir mana māte,” bet gan partnera aizrādījumu vecākiem: “Izbeidziet kritizēt manu sievu! Lai ko jūs arī teiktu, es esmu viņas pusē.”

Vecāki nedrīkst kļūt par strīda iemeslu: Vai tavs partneris vienmēr īgņojas par tavu vecāku biežo ciemošanos pie jums? Neuztraucies! Tas tikai nozīmē, ka labprātāk vēlētos romantiskas vakariņas divatā ar tevi. Priecājies par šo netiešo atzīšanos mīlestībā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form