Kā noteikt gaidāmā mazuļa dzimumu?
Foto: Shutterstock

Pārskatot mūsu folkloras mantojumu, tā vien šķiet, ka senču viedie padomi noder teju visās dzīves situācijās un, kaut to patiesumu neapliecina nopietnu pētījumu rezultāti un mūsdienās visu var atrast uzjautājot "gūgles mātei", ir brīži, kad joprojām izmantojam senču gadsimtos pārbaudītās metodes.

Gandrīz visas topošās māmiņas, uzzinot, ka ir gaidībās, nepacietīgi ķeras pie tautas gudrību izzināšanas, cerot, ka tās palīdzes uzzināt gaidāmā mazulīša dzimumu ātrāk un precīzāk kā ultrasonogrāfijas rezultāti. Kāpēc gan nē? Ticējumi noteikti ir tikpat vērā ņemami, kā slavenā ķīniešu tabula vai zīlēšana ar gredzenu.

Mūsu senču novērojumi vēsta: Kad sievai krūšu gali melni, tad gaidāms puika; kad gaiši, tad meitene. Ja sieva uz grūtām kājām paliek skopa, tad bērns būs puika. Jaunā mēnesī kopojoties, piedzimst puika, vecā — meitene.

Ja arī tavu prātu šobrīd nodarbina gaidāmā mazuļa dzimums, iepazīsties ar dažādu tautu ticējumu un novērojumu apkopojumu, kuru izveidojām, pārskatot ārzemju presi un mūsu pašu folkloras apcirkņus.

Gulēšanas poza

Pievērs uzmanību izvēlētajai gulēšanas pozai. Ja jūties ērtāk guļot uz kreisā sāna – gaidāms puika, ja uz labā – meitenīte.

Kuņģa darbības traucējumi

Mazās jaunkundzītes mēdz būt nejaukas. Ja tevi jau grūtniecības sākumā nomoka slikta dūša, visdrīzāk gaidāma meitene.

Roku āda

Ja grūtniecības laikā tev ir sausa roku āda – būs puisītis, maiga āda – meitenīte.

Ēdiena izvēle

Gaidāmā bērniņa dzimumu vari prognozēt arī pēc pārtikas produktiem, kuriem izvelies dot priekšroku, gaidot mazuli. Piemēram, ja jūti nepārvaramu kāri pēc citrusaugļiem, ir liela iespēja, ka sagaidīsi meitiņu.

Aknes saasinājums

Ja uz tavas ādas, trakojošo hormonu iespaidā, paradās neglītas pumpas, tie var būt meitiņas izspēlēti stiķi. Tautā taču mēdz runāt, ka meitas mātēm atņemot skaistumu.

Ziloņmāte vai balerīna

Ja jūties tā, it kā liegi slīdētu cauri dienas notikumiem, visdrīzāk sagaidīsi meitiņu. Esi neveikla kā zilonis? – Tev būs dēls.

Sejas izmaiņas

Ja tavi sejas vaibsti kļūst noapaļotāki, gaidāma meitenīte.

Cukurs un sāls

Ja kartupeļu čipsi, sālsstandziņas, siera popkorns un sālīti gurķīši, ir ēdiens, no kura nespēj atteikties - tu būsi dēliņa mamma. Kāre pēc saldējuma, šokolādes un konfektēm liecina, ka gaidāma maza jaunkundzīte.

Garastāvokļa svārstības

Ja saņem aizrādījumus, ka esi kļuvusi neciešami kašķīga un kaprīza, apsveicam – tev būs meitiņa.

Vēdera stāvoklis

Ja vēders stāv zemu un ir sajūta, ka tas ir it kā noslīdējis, tas var liecināt, ka gaidāms puisītis. Ja vēders ir stāvs – būsi meitiņas mamma.

Smaguma centrs

Ja mazulis ir ieņēmis vietu vēdera priekšpusē, tas visdrīzāk ir puika, ja šķiet, ka bērniņš iekārtojies vienmērīgi vēdera centrā – gaidāma meitenīte.

Gredzena tests

Ja aukliņā iekarināts laulības gredzens virs tava vēdera veido apļveida kustības, liela varbūtība, ka sagaidāma daiļā dzimuma pārstāve, kustības uz priekšu- atpakaļ signalizē, ka ģimene varētu papildināties ar vēl vienu vīrieti.

Parādi savas rokas

Ja uz šādu jautājumu tu reaģē, sniedzot rokas ar plaukstām uz augšu – gaidāma meitenīte, ja turi plaukstas uz leju – zēns.

Vēro bērnus

Ja ievēro, ka tev pastiprinātu interesi sākuši pievērst draudzeņu dēliņi vai pat uz ielas satikti mazi zēni, visdrīzāk gaidāma sieviešu dzimtes mazulīte.

Ķiploku ēšana

Ja šķiet, ka pēc ķiploku ēšanas to aromāts tā vien sūcas laikā pa visām ādas porām, tu esi topošā dēliņa mamma, ja nejūti nekādu smaržu – iespējams, ka būs jāizvēlas rozā ratiņi,

Atslēgas moments

Ja izvēlies satvert atslēgu aiz apaļā gala, būs meitenīte, ja aiz slēdzenes gala – puisītis.

Skaitļu maģija

Ja tavs vecums un gada skaitlis mazuļa ieņemšanas brīdī abi ir pāra vai nepāra skaitļi, iespējams, ka sagaidāma meitenīte, ja viens no skaitļiem ir pāra, otrs nepāra – būs puisītis.

Sirdspukstu rādījums

Ja mazuļa sirdspuksti ir vairāk kā 150 sitieni minūtē, tev būs meitiņa, ja mazāk – dēliņš.

Sapņu tulkošana

Dīvaini, bet, ja esot stāvoklī , sapnī redzi meitiņu, visdrīzāk ir gaidāms pretēja dzimuma mazulītis.

Krūšu izmērs

Ja novēro, ka tava labā krūts grūtniecības laikā kļūst nedaudz lielāka nekā kreisā, tas var liecināt, ka gaidāma meitiņa, ja palielinās kreisā krūts, ļoti iespējams, ka drīz varēsi auklēt dēliņu.

Source

Cālis.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!
Sludinājumi

Comment Form