Vidusskolnieka Mārča pieredze: mācības, profesionālais bokss un mērķis studēt
Foto: Shutterstock

Astoņpadsmitgadīgais bokseris Mārcis Grundulis mācās 11. klasē, bet jau šobrīd tiek dēvēts par daudzsološu boksa talantu. Vasarā aizvadījis savu sesto profesionālā boksa cīņu, izejot arī "Arēna Rīga" ringā. Pagaidām viņa rēķinā ir tikai uzvaras (viens no panākumiem izcīnīts ar pretinieka nokautu) un iekļūšana Pasaules boksa Supersērijas cīņu sarakstā. Paralēli tam Mārcis mācās, savā aizņemtajā ikdienā atrodot laiku mājasdarbiem, bet pēc 12. klases absolvēšanas plāno iegūt arī augstāko izglītību, lai nākotnē kļūtu par treneri.

Mārcis dalās ar savu pieredzes stāstu par to, kā profesionālas boksa karjeras kalšana un mācības Rīgas Tālmācības vidusskolā nav šķērslis tam, lai pēc vidusskolas beigšanas mācības neturpinātu arī augstākās izglītības iestādē. Turpinājumā Mārča stāsts.

Sapņi, kuri piepildās


"Par savu elku un piemēru, kā no Latvijas iespējams izsisties boksa elitē, saucu Mairi Briedi. Pirms pāris gadiem man tas šķita pilnībā neiespējami, ka varētu cīnīties turpat, kur Mairis. Ar draugiem tika runāts par tādiem sapņiem, kuri tagad ir piepildījušies. Briedis man ir parādījis, ka tas, ka esi no Latvijas, boksā nav bezcerīgi. Viņš ir mans elks sportā, ceru, ka kādreiz izdosies sasniegt viņa līmeni. Kas zina, varbūt arī augstāk. Arī mamma lepojas – dēls drīz rīvēs Briedim kantes.

Mamma atbalsta ar drebošu sirdi


Esmu īsts Latvijas patriots un cenšos uzturēt komandā labu noskaņojumu, kas radītu pozitīvus darba apstākļus. Protams, es vēlos, lai boksa karjera ir ilga. Ja nevēlētos, neietu ringā. Manas sporta gaitas aizsākās jau sešu gadu vecumā – sākotnēji tas bija karatē, tad kikbokss un bokss. Šis sporta veids ir mana izvēle. Mamma vairākkārt ir jautājusi – vai vajag? Un vienmēr saņēmusi apstiprinošu atbildi! Lai gan ikvienu cīņu mamma skatās ar drebošu sirdi, viņa neiestājas pret manu izvēli, tieši pretēji – atbalsta un cenšas neizlaist nevienu cīņu.

Vidusskolnieka Mārča pieredze: mācības, profesionālais bokss un mērķis studēt
Foto: Privātais arhīvs

Tikai viena brīvdiena nedēļā


Profesionālais sports ir smags darbs – lai gūtu panākumus, jāizliek sevi visu, tāpēc vienā brīdī radās grūtības apvienot sportu un iešanu uz skolu. Pēc trenera ieteikuma pārgāju uz tālmācību un šobrīd ļoti veiksmīgi mācos patstāvīgi. Dienas laikā ir divi smagi treniņi, tāpēc mācīšanās visbiežāk notiek vakarā. Ja ir tik piepildīta ikdiena ar treniņiem, sacensībām un izbraukumiem, citādi nav iespējams. Vienīgā brīvdiena ir svētdiena.

Panākumu saraksts


Pa šiem gadiem man ir iekrājies zināms panākumu saraksts – esmu vairāku starptautisku turnīru dalībnieks un uzvarētājs, Latvijas čempions boksā pieaugušajiem 2018. gadā, 1. vietas ieguvējs boksā "Latvijas Jaunatnes Olimpiādē" 2017. gadā, trīskārtējs Latvijas Čempions Kikboksā WAKO (2014., 2015. un 2016. gadā), trīskārtējs Latvijas Čempions Boksā (2015., 2016. un 2017. gadā), Lietuvas Čempions K-1 WAKO, "GhettoBoxing 2017" uzvarētājs u.tml. Šie ir tikai daži no izcīnītajiem tituliem. Tajā pašā laikā es apzinos izglītības vērtību un pēc vidusskolas absolvēšanas plānoju studēt, lai nākotnē kļūtu par treneri.

Plāni kļūt par treneri


Lai cik ilga arī būs boksera karjera, tā nebūs mūžīga, bet zināšanas, kas ir iegūtas, neviens nevarēs atņemt. Tieši tāpēc arī dienaskārtībā nekad nav bijis jautājums, vai vajag mācīties. Viennozīmīgi vajag, jo izglītība ir nepieciešama visiem. Patiesībā Latvijā noteikti būtu jādomā par obligātu vidējo izglītību. Lai kļūtu par labu boksa treneri, nepieciešama ne tikai pieredze, bet arī izglītība. Spilgts piemērs ir jau pieminētais Mairis Briedis, kurš izglītību ieguvis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā – gan kā pedagogs, gan kā boksa treneris."

Source

Cālis.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form