Vientuļie vecāki ne vienmēr dzīvo vientulībā: stereotipi par nepilnajām ģimenēm un to problēmas
Foto: Shutterstock

Ja vēl salīdzinoši nesenā pagātnē vecāki, kuri vieni audzināja bērnus, tika dēvēti par vientuļajiem, tad pēdējos gados dažādu jomu speciālisti un paši vecāki pret šādu frāzi iebilst, norādot, ka nebūt nejūtas vientuļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai kā būtu ar apzīmējumiem, nepilnās ģimenes Latvijā ir gana daudz. Lai gan pēdējos gados arvien biežāk arī tēti uzņemas galveno lomu bērnu audzināšanā, tomēr šķirtajās vai citu iemeslu dēļ nepilnajās ģimenēs biežāk figurē "vientuļā mamma".

Kāpēc ģimene kļuvusi nepilna, iemesli ir dažādi, bet visbiežāk – šķiršanās. Kā izdzīvot pirmajā laikā? Ar kādām iespējamām problēmas nāksies saskarties, ko noteikti nedarīt, iespējams, nedaudz skaudīgi nolūkojoties uz ģimeni, kurā bērnus ikdienā audzina abi vecāki? Vai vispār kāds cits no malas spēj iedomāties, kā jūtas šis vientuļais vecāks, kādu atbalstu viņš labprāt sagaidītu? Kāda ir situācija Latvijā? Vai vientuļajam vecākam ir tiesības doties uz randiņiem? Un kā jūtas bērns, kad mamma ir arī tētis vai otrādi?

Portālā "Cālis" šo tematu esam aplūkojuši no dažādiem aspektiem, tādēļ, ja šis jautājums ir aktuāls tev vai kādam tuvam cilvēkam, iepazīsties ar speciālistu skatījumu.

Tags

Nepilnās ģimenes Vientuļie vecāki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form