'Vinnija Pūka' skola vecākiem atsāk lekcijas par aktualitātēm bērna veselībā
Foto: Shutterstock

Ņemot vērā tendences par Latvijā dzīvojošo bērnu veselības problēmām pēdējo gadu laikā, uz ko norāda ārsti, jau septembrī vecākiem tiks nodrošinātas bezmaksas lekcijas par dažādām aktuālām tēmām bērnu veselības jautājumos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ilgtspējīgas attīstības fonds Rīgas domes Labklājības departamenta projekta "Mēs par veselīgu Rīgu" īstenošanas gaitā organizē nodarbības vecākiem par četrām tēmām: veselīga uztura principi, bērnu fiziskā veselība un attīstība, bērnu garīgā veselība un tās veicināšana, dzimumattīstības posmi bērnam. Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta "Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!" gaitā.

Nodarbības vecākiem būs pieejamas bez maksas.

"Aptaukošanās, liekais svars bērniem jau vairākus gadus ir kļuvusi arī par problēmu Latvijā. Pēdējo gadu tendences liecina, ka arvien vairāk palielinās bērnu skaits, kuriem veidojas aptaukošanās. Vidēji četri bērni no 20 ir ar aptaukošanās problēmām," skaidro Bērnu slimnīcas endokrinoloģe Iveta Dzīvīte-Krišāne, piebilstot, ka bieži vien ar šīm problēmām var tikt galā, iesaistot vecākus, visu ģimeni veselīgāka uztura izvēlē.

Par to, kas vecākiem būtu jāzina, lai risinātu bērnu liekā svara problēmas un līdz tām nenonāktu, tiks organizēts nodarbību cikls "Veselīga uztura principi" Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) 23., 26. un 28.septembrī. Uz nodarbībām aicināti vecāki, kuri vēlas iegūt papildu zināšanas bērnu veselības veicināšanā, droši ņemot līdzi arī bērnus, kuriem paralēli "Vinnija Pūka" skoliņā tiks nodrošināta nodarbība par veselīgu uzturu.

'Vinnija Pūka' skola vecākiem atsāk lekcijas par aktualitātēm bērna veselībā
Foto: Shutterstock

Sākot ar novembri, vecākiem būs iespēja apmeklēt nodarbību ciklu "Bērnu fiziskā veselība un attīstība", kurā Bērnu slimnīcas speciālisti skaidros gan fizisko aktivitāšu lomu bērna veselības veicināšanā, gan arī stāstīs par biežākajiem iemesliem, kas veicina traumu rašanos un kā no tām izvairīties.

"Jau mazotnē bērnam sāk veidoties paradumi, kuri tālākā nākotnē var būtiski ietekmēt bērna attīstību un veicināt iespējamu slimību rašanos. Esam novērojuši, ka Latvijā samazinās bērnu fizisko aktivitāšu intensitāte. Uzskatām, ka bez vecāku iesaistes ir ļoti grūti motivēt bērnu pievērsties aktīvām laika pavadīšanai Ļoti ceram, ka šis nodarbību cikls daudzām ģimenēm liks padomāt un arī mainīt paradumus uz aktīvākiem," stāsta nodarbību lektors, Bērnu slimnīcas traumatologs Jānis Upenieks.

'Vinnija Pūka' skola vecākiem atsāk lekcijas par aktualitātēm bērna veselībā
Foto: Shutterstock

Nākamais nodarbību cikls būs "Garīgā veselība, tās veicināšana". Šajās nodarbībās vecāki varēs uzzināt par dažādām atkarībām, to rašanās iemesliem, kā veicināt bērnu garīgo attīstību, kādas pazīmes un simptomi liecina par bērna garīgās veselības attīstību dažādos vecuma posmos. "Bieži dzirdam no vecākiem, ka bērns melo, neprot veidot draudzīgas attiecības, ir nomākts, ilgstoši nevēlas iet uz bērnudārzu vai skolu – arī šie novērojumi liecina par bērna garīgo stāvokli. Vecāku loma ir ļoti nozīmīga, lai savlaicīgi palīdzētu bērniem adekvāti risināt radušās problēmas," par nodarbībās stāstīs Bērnu slimnīcas psihoterapeite Gunta Andžāne un psihiatrs Ņikita Bezborodovs.

Ceturtā un noslēdzošā tēma būs "Dzimumattīstības posmi bērnam", kurā Bērnu slimnīcas speciālisti informēs vecākus par dzimumnobriešanu, pastāstīs, kā runāt ar bērnu par dzimumattiecībām, izsargāšanos un citām ar seksuāli reproduktīvo sistēmu saistītām tēmām. "Šī tēma skar ļoti plašu vecuma grupu – sākot no trīs gadiem līdz pat pubertātes vecumam. Katram vecuma posmam ir atšķirīga izpausme un būtu noderīgi, ja vecāki zinātu, kā un ko runāt ar bērniem dažādos vecumos," stāsta Bērnu slimnīcas ginekoloģe Lāsma Līdaka.

Nodarbībās ikviens dalībnieks varēs uzdot interesējošos jautājumus un iesaistīties diskusijā par konkrēto tēmu.

Lai vecāki varētu pilnvērtīgi piedalīties nodarbībās, paralēli tiks nodrošinātas nodarbības bērniem no trīs gadu vecuma par saistošo tēmu.

Nodarbību cikls "Veselīga uztura principi" notiks Vienības gatvē 45, BKUS poliklīnikas ēkā:

23. septembris no pulksten 10 līdz 14

Pirmā nodarbība "Veselīga uztura principi, rekomendācijas. Aptaukošanās, tās radītās sekas."
Otrā nodarbība "Liekā svara psiholoģiskie aspekti."

26. septembris no pulksten 18 līdz 20

"Veselīga uztura principi, rekomendācijas. Aptaukošanās, tās radītās sekas."

28. septembris no pulksten 18 līdz 20

"Liekā svara psiholoģiskie aspekti."

Pieteikšanās, zvanot uz tālruni; 29187561 vai rakstot e-pastu: vinnijapukaskola@gmail.com

Tags

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Aptaukošanās
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form