Visa informācija jāvērtē kritiski, skolēniem uzsver Nellija Ločmele
Foto: F64

5. februārī pie Olaines 1. vidusskolas 11. klases skolēniem viesojās izdevniecības "Ir" galvenā redaktore Nellija Ločmele, lai "Iespējamās misijas" akcijas “Iedvesmo mācīties!” ietvaros vadītu mācību stundu par mediju lomu un uzticamību mūsdienās, portālam "Delfi" vēsta akcijas rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nellija Ločmele sarunā ar skolēniem uzsvēra trīs nozīmīgākās lietas, kas jāpatur prātā, izvērtējot medijos gūto informāciju. Viņa uzsvēra, jāņem vērā, ka jebkura ziņa ir kāda cita stāsts, un svarīgi ir, kas stāsta šo stāstu un kurš par to maksā.

Viesskolotāja uzsvēra, ka vienmēr jāatceras, ka informācija ir barība mūsu prātam, tāpēc ir jādomā, kāda tā ir. Redaktore savu stāstu papildināja ar lieliskiem prezentācijas materiāliem un diskutēja ar skolēniem par mediju jomā aktuāliem jautājumiem, daloties savā pieredzē par darbu mediju vidē.

Skolēni uzteic Nellijas Ločmeles atklātību un patiesumu, kā arī atklāj, ka šī stunda viņiem likusi paraudzīties uz mediju vidi un pieejamo informāciju no citas puses, iespējams, kritiskāk. Skolēni uzsver, ka tagad apzinās, ka visa pieejamā informācija ir jāvērtē kritiski, nevis jāpieņem par baltu patiesību, portālam "Delfi" stāsta "Iespējamās misijas" pārstāve Lauma Tuča.

No 2. līdz 6.februārim visā Latvijā norisinās "Iespējamās misijas" akcija "Iedvesmo mācīties!", kuras ietvaros vairāk nekā 20 atzītākie savas jomas profesionāļi, tostarp arī Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, dodas uz kādu no Latvijas skolām, lai tur iejustos skolotāja godā. Skolēniem šī ir lieliska iespēja mācīties no dažādu jomu profesionāļu pieredzes un izprast teorētisko zināšanu praktisko pielietojumu darba vidē.

Paralēli akcijai, līdz 3.martam turpinās pietikšanās izglītības programmai Iespējamā misija, kur aicināti pieteikties dažādu specialitāšu zinoši un mērķtiecīgi pēdējā kursa studenti, augstskolu absolventi un jaunie profesionāļi, kuri vēlas kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem, ietekmēt sabiedrības nākotni un vienlaikus sekmēt personīgās karjeras izaugsmi.

Vairāk informācijas par pieteikšanos šeit: http://piesakies.iespejamamisija.lv

"Iespējamā misija" ir 2008.gadā izveidota izglītības programma, kas pastāv, lai nostiprinātu izglītību kā vērtību Latvijā. Tās dibinātāji – "Swedbank", "Lattelecom", "Ideju partneru fonds" – un atbalstītāji uzskata, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir labs skolotājs, tāpēc tā ik gadu piesaista darbam skolā labākos augstskolu absolventus un palīdz viņiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem. Programmas mērķis ir nodrošināt, lai katrs bērns Latvijā saņem kvalitatīvu izglītību, kas attīsta viņa spējas, kā arī motivāciju un prasmes mācīties mūža garumā, jo Latvijas sekmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iedvesmo mācīties! Nellija Ločmele
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form