Šomēnes ar sportiskām, muzikālām un kultūras aktivitātēm visā Latvijā tiks atzīmēta Starptautiskā jaunatnes diena. Notiks arī šai dienai veltītas konferences un forumi. Savukārt Starptautiskajā jaunatnes dienā - 12.augustā, Rīgā notiks atvērtās debates par jauniešu līdzdalību, lai veicinātu viņu iesaisti sabiedrībā notiekošo procesu veidošanā.

Pirmais jaunatnes dienai veltītais pasākums notiks sestdien, 8. augustā, Madonas multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā "Kubs", kur notiks pasākums jauniešiem ar sportiskām, muzikālām un radošām aktivitātēm, bet svētdien, 9. augustā, Stopiņu novadā jaunieši varēs piedalīties dažādās atraktīvās aktivitātēs, spēlēs, konkursos un sniegt savu ieguldījumu ideju veidošanā par nākotnes jauniešu vīzijām un svarīgiem jautājumiem. Savukārt 10. augustā Dagdas novadā notiks jauniešu dienas sporta svētki, portālu "Cālis.lv" informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas vecākā konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos Laura Zaharova.

12. augustā jauniešu diena tiks atzīmēta ne tikai galvaspilsētā, bet arī Liepājā, Preiļos, Burtniekos un Jūrmalā, kur varēs piedalīties gan sportiskās aktivitātēs, izmēģinot savu veiklību dažādās stafetēs, kā arī radošās aktivitātēs, zīmējot uz asfalta un veidojot puzles.

Šajā dienā Saeimas namā norisināsies atvērtās debates "Jauniešu līdzdalība sabiedrībā". Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, kura kopā ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un Saeimas Izglītības kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja biedru Raivi Dzintaru atklās debates, saka: "Aicinu ikvienu jaunieti izvirzīt sev augstus mērķus un neatlaidīgi strādāt, lai tos sasniegtu. Latvijai nepieciešami cilvēki, kas spēj pieņemt pārdomātus un izsvērtus lēmumus ar atbildību gan pret sevi pašu, gan līdzcilvēkiem, gan vidi un valsti. Svarīgi ir gan uzņemties iniciatīvu, gan līdzdarboties, lai pilnveidotu norises skolā, augstskolā, darba vietā, savā pašvaldībā. Debašu turnīra dalībniekus aicinu aktīvi mācīties no savas un citu pieredzes, lai veidotu vidi sev apkārt gudrāku, prātīgāku, tolerantāku un laimīgāku".

Pasākumā būs iespēja sekot līdzi debašu turnīram, kurā jaunieši un politiķi diskutēs par to, vai atļaut jauniešiem piedalīties pašvaldību vēlēšanās no 16 gadu vecuma. Debatēs piedalīsies IZM parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns, Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Užulnieks un Saeimas deputāts, Ārlietu komisijas priekšsēdētāja vietnieks Rihards Kols, kā arī Jauniešu Saeimas pārstāvji Viktors Urkauskis, Edgars Korsaks-Mills un Dāvids Brics. Pasākumā tiks prezentēts arī Latvijas Jaunatnes padomes 2014. gadā veiktais pētījums par jauniešu politisko līdzdalību Latvijā. Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore Anda Laķe atklās jauniešu vērtējumu par jauniešu līdzdalības veidiem, jauniešu viedokļu līderiem, jauniešu uzticēšanos institūcijām un sociālajām grupām, kā arī citus saistošus aspektus jauniešu politiskās līdzdalības jomā.

Starptautiskās jaunatnes dienas atvērtās debates organizē IZM sadarbībā ar Saeimu, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Jaunatnes padomi un Valmieras novada fondu.

Starptautiskajai jaunatnes dienai veltīti pasākumi turpināsies vēl līdz pat augusta beigām. Vairāk par pasākumiem citviet Latvijā vari uzzināt šeit.

Source

Cālis.lv

Tags

Ināra Mūrniece Izglītības un zinātnes ministrija Labklājības ministrija Latvijas Kultūras akadēmija Mārīte Seile Raivis Dzintars Saeima
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Sludinājumi

Comment Form