Visā Latvijā meklē brīvprātīgos, kuri palīdzētu jauniešiem ar uzvedības problēmām
Foto: DELFI

Valsts probācijas dienests ir uzsācis projektu, kura mērķis ir brīvprātīgo līdzgaitniecības (mentoringa) prakses attīstīšana darbā ar Valsts probācijas dienesta redzeslokā nonākušiem bērniem un jauniešiem. Tiek meklēti sabiedriski aktīvi cilvēki ar vēlmi atbalstīt bērnus un jauniešus, sniedzot viņiem pozitīvu brīvā laika pavadīšanas pieredzi, kā arī jaunas zināšanas un prasmes, portālu "Cālis.lv" informēja dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Meklējot iespējas mainīt jauniešu uzvedību, Valsts probācijas dienests aizvien lielāku uzmanību pievērš brīvprātīgo piesaistei un risinājumiem, kas nav tieši saistīti ar darbu valsts iestāžu ietvaros. Citu pasaules valstu pieredze apstiprina to, ka tikai sodot un izolējot likumpārkāpumus izdarījušus jauniešus, nav iespējams sekmīgi mainīt viņu uzvedību. Prakse liecina, ka posmā, kad attīstās jauniešu personība, liela nozīme ir apkārtējo cilvēku ietekmei un prasmēm risināt savas problēmas.

Negatīva vienaudžu ietekme uz jaunieti un iemaņu trūkums ir galvenie jauniešu likumpārkāpumu cēloņi, kuru risināšanā efektīvs līdzeklis ir brīvprātīgo darbs. Jau šobrīd dienests izmanto brīvprātīgo piesaisti izlīgumu organizēšanā, turklāt brīvprātīgie veiksmīgi iesaistījušies arī Valsts probācijas dienesta īstenotajos projektos.

Šobrīd ir uzsākts projekts, kura gaitā līdz 2016. gada aprīlim plānots piesaistīt un sagatavot brīvprātīgos līdzgaitnieka darbam, kā arī uzsākt līdzgaitniecību vairākiem desmitiem jauniešu. Brīvprātīgie tiek meklēti visos Latvijas reģionos un visās vecuma grupās.

Brīvprātīgajiem tiks nodrošināta iespēja lietderīgi pavadīt brīvo laiku, iemācot to darīt arī citiem, iegūt jaunas komunikācijas iemaņas un praktisku pieredzi darbā ar bērniem un jauniešiem, kā arī apmeklēt Valsts probācijas dienesta apmācības un saņemt regulāru atbalstu līdzgaitnieka pienākumu veikšanā. Plānota arī līdzgaitnieku izdevumu kompensācija.

Līdzgaitniecība jauniešiem plānota kā brīvprātīgā un jaunieša (aizbilstamā) kopēji izdomātas aktivitātes, kuru organizēšanā atbalstu sniegs Valsts probācijas dienesta koordinatori. Galvenais brīvprātīgā darba nosacījums ir līdzgaitnieka vēlme palīdzēt aizbilstamā problēmu risināšanā, sniedzot jaunietim pozitīvu piemēru un iedrošinājumu.

Par brīvprātīgo līdzgaitnieku var kļūt persona, kura izteikusi vēlēšanos par tādu kļūt, ir gatava veltīt šim darbam vismaz astoņas stundas mēnesī, sasniegusi 18 gadu vecumu un prot valsts valodu.

Visi interesenti par brīvprātīgā līdzgaitnieka darbu tiek lūgti pieteikties līdz 2015. gada 25. septembrim, sūtot pieteikuma anketu (atrodama Valsts probācijas dienesta mājas lapā).

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts probācijas dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form