Voldemārs Spuņģis jauniešus iedvesmo eksperimentiem
Foto: F64

5. februārī "Iespējamās misijas" akcijas "Iedvesmo mācīties!" ietvaros pie Mārupes vidusskolas 10. un 11.klases skolēniem viesojās Latvijas Universitātes bioloģijas katedras vadītājs Voldemārs Spuņģis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šī bija interaktīva lekcija, kurai sekoja praktiskais darbs - eksperiments ar augļu mušiņām. Pasniedzējs sākumā pastāstīja dažas nianses par kukaiņu uzbūvi un pielāgojumiem lidošanai. Pēc tam sadalīja klasi grupās, katrai grupai iedeva vienu mērcilindru ar augļu mušiņām, un deva norādījumus, kādus apstākļus vajag izveidot, lai novērotu mušiņu uzvedību.

Mārupes vidusskolas "Iespējamās misijas" bioloģijas skolotājs Oskars Līkops stāsta: "Sākumā biju nedaudz bažīgs, vai universitātes pasniedzējs nelasīs klasisku lekciju, un, iespējams, skolēni nevarēs ilgi noturēt uzmanību. Tomēr Voldemārs bija izdomājis ļoti interesantu nodarbību, iesaistot skolēnus un uzdodot praktisko darbu, kas arī man šķita interesants, ieguvu ideju ko varēšu izmantot stundā pats."

Skolēni ir īpaši priecīgi par interesantajiem eksperimentiem, kurus veica Voldemārs Spuņģis kopā ar skolēniem, viņi atzīst, ka uzzinājuši daudz ko jaunu un izsaka nožēlu, ka stunda bijusi tik īsa. Viens no skolēniem saka: "Ļoti labi, ieinteresēja, laikam, būšu biologs!"

No 2. līdz 6.februārim visā Latvijā norisinās "Iespējamās misijas" akcija "Iedvesmo mācīties!", kuras ietvaros vairāk nekā 20 atzītākie savas jomas profesionāļi, tostarp arī Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, dodas uz kādu no Latvijas skolām, lai tur iejustos skolotāja godā. Skolēniem šī ir lieliska iespēja mācīties no dažādu jomu profesionāļu pieredzes un izprast teorētisko zināšanu praktisko pielietojumu darba vidē.

Paralēli akcijai, līdz 3.martam turpinās pietikšanās izglītības programmai Iespējamā misija, kur aicināti pieteikties dažādu specialitāšu zinoši un mērķtiecīgi pēdējā kursa studenti, augstskolu absolventi un jaunie profesionāļi, kuri vēlas kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem, ietekmēt sabiedrības nākotni un vienlaikus sekmēt personīgās karjeras izaugsmi.

Vairāk informācijas par pieteikšanos šeit: http://piesakies.iespejamamisija.lv

"Iespējamā misija" ir 2008.gadā izveidota izglītības programma, kas pastāv, lai nostiprinātu izglītību kā vērtību Latvijā. Tās dibinātāji – "Swedbank", "Lattelecom", "Ideju partneru fonds" – un atbalstītāji uzskata, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir labs skolotājs, tāpēc tā ik gadu piesaista darbam skolā labākos augstskolu absolventus un palīdz viņiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem. Programmas mērķis ir nodrošināt, lai katrs bērns Latvijā saņem kvalitatīvu izglītību, kas attīsta viņa spējas, kā arī motivāciju un prasmes mācīties mūža garumā, jo Latvijas sekmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iedvesmo mācīties!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form