Zelta medaļu Baltijas valstu 2. franču valodas olimpiādē iegūst Rīgas Franču liceja skolnieks
Foto: Shutterstock

22. aprīlī tiešsaistē norisinājās Baltvijas valstu 2. franču valodas olimpiāde, kurā Latviju virtuāli pārstāvēja pieci skolēni. Olimpiādē piedalījās kopumā 15 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, liecina pieejamā informācija Valsts izglītības satura centra mājaslapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1. vietu un zelta medaļu Baltijas valstu 2. franču valodas olimpiādē ieguva Rīgas Franču liceja skolnieks Kurts Mitenbergs, 2. vietu un sudraba medaļu olimpiādē ieguva RTU inženierzinātņu vidusskolas skolnieks Lukass Roberts Kellijs, bet 3. vietu un bronzas medaļu ieguva Rīgas Franču liceja skolniece Karolina Alise Dekoneka. Atzinību par piedalīšanos franču valodas olimpiādē ieguva Rīgas Franču liceja skolēni Justs Munics un Kristīne Krūmiņa.

Piedaloties olimpiādē, dalībnieki no Lietuvas, Igaunijas un Latvijas pārbaudīja savas franču valodas zināšanas, iesaistoties diskusijās ar žūrijas komisijas locekļiem no visām trim Baltijas valstīm. Olimpiāde popularizē un pastiprina motivāciju lietot franču valodu starpkultūru kontekstā, kā arī padziļināti iepazīstina ar katras valsts kultūru.

Olimpiāde ir kļuvusi par vienīgo pasākumu, kurā franču valodu skolēni no trim Baltijas valstīm pielieto debatēs B2 un C1 līmenī. Tāpat tā veicina franču valodas pasniedzēju sadarbību Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Olimpiādi organizē Valsts izglītības satura centrs, Latvijas Universitāte un Latvijas Franču valodas skolotāju asociācija.

Tags

Izglītība Valsts izglītības satura centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form