Ziemassvētku dāvana bērnam: pieci zelta vērti likumi tās izvēlei
Foto: Shutterstock

Pirmā advente klāt, kas iezīmē – Ziemassvētki tuvojas, lai gan šķiet, ka tos gana daudzās ģimenēs gaida jau sen, vismaz dažādos vecāku forumos pēdējā laika aktuālākā tēma ir tieši dāvanu izvēle – bērns uzrakstījis vēstuli Ziemassvētku vecītim, lūdzot kādu mantu, bet mamma nesaprot, kas tas ir. Tad nu rodas jautājums citām – "Vai zināt, kas tas ir un kur to nopirkt?". Tāpat tiek taujāti padomi, ko izvēlēties, kur ir labākās cenas, kādas naudas summas tiek tērētas dāvanu iegādei u.c.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pareizā dāvana bērnam rada prieku, bet kā trāpīt desmitniekā? Kā bērnu pārsteigt? Par to, svētkiem tuvojoties, raksta "Detimail", piedāvājot iepazīties ar pieciem zelta vērtiem likumiem.

Nedāvini sapņu aizstājēju un "vajadzīgas" lietas

Bērni sapņo. Par kucēnu ar vēsu un mitru degungalu, par skaistu lelli ar zelta matiem - tādu pašu kā Zanei no dārziņa… Bet zem eglītes atrod spēļu sunīti un ne ļoti veiksmīgi izdevušos zeltmati. Viss – svētki atceļas. Ja bērna vēlme ir pārāk dārga vai tev uz to ir alerģija, tad nepērc lētus analogus, izvēlies pavisam citu lietu. Lai sapnis labāk pagaidām paliek par nepiepildītu sapni.

Tāpat bērniem absolūti vienaldzīgs būs Ziemassvētku izpārdošanās atrastais džemperis ar briežiem, viņiem neinteresē, kādos džinsos viņš pavasarī varēs doties uz bērnudārzu. Viņi priecājas par jaunām lietām, bet ne jau tās saņemot kā dāvanas. Tu taču tāpat plānoji viņam iegādāties nākamās kategorijas autokrēsliņu vai sezonas zābaciņus, vai ne? Tad arī nedomā, ka tas arī ir šis Ziemassvētku pārsteigums.

Orientējies savā budžetā

Priekšā ir gari svētki, bet tas nozīmē – eglītes, klātu galdu, teātri un pastaigas svaigā gaisā. Visas aktivitātes tā vai citādi prasa naudu, tādēļ nepārtērējies. Bērnam svarīga ir nevis mantas cena, bet personīgā doma, tās vērtība kā kaut kas personisks. Labi pameklējot, dāvanu atradīsi arī par tev pieņemamu cenu. Vairāk ielūkojies savā maciņā, mazāk uz draugiem un populāriem blogeriem. Nav svarīgi, ko viņi bērniem pērk, lai pat tas būtu brauciens uz Disnejlendu un elektrautomobilis – viņiem ir tādas tiesības. Tērē tieši tik, cik esi nodomājis, tad tu varēsi gan bērnu iepriecināt, gan arī normāli iztikt pēc svētkiem.

Ziemassvētku dāvana bērnam: pieci zelta vērti likumi tās izvēlei
Foto: Shutterstock

Ņem vērā bērna aizraušanās

Atslēgas brīdis. Ja bērns aizraujas ar mašīnām, tad oranžais atkritumu izvedējs būs gana laba dāvana, bet ja viņa vienīgā automašīna jau mēnesi viena skumst kastē, labāk paraudzīties citā virzienā.

Pat gadu vecam cilvēciņam ir iespējams piemeklēt pareizo pārsteigumu, ja vien uzmanīgi paraudzīsies, ar ko viņam patīk nodarboties. Piemēram, viņam patīk televizora pults, piramīdas, viņš visu aplūko rokās un spiež podziņas. Tātad, visticamāk, ka patiks aktivitāšu centriņš, kur var visu ko spaidīt, knibināt, raustīt. Ja viņš ir lasīšanas fantāts, tad derēs grāmata, patīk būvēt – konstruktors. Tātad, skaties uz bērnu, nevis sevi viņa vecumā.

Saskaņo dāvanu ar radiniekiem

Ir skumīgi saņemt divas vienādas dāvanas. Tā mēdz gadīties, ja radinieki un draugi atceras par bērna aizraušanām, bet nesaskaņo pirkumus. Lai šāda drāma nenotiktu, jau iepriekš sazinies ar tuviniekiem un uzzini viņu plānus attiecībā uz dāvanas izvēli. Ja tu esi kā viešņa, tad precizē pie bērna vecākiem, kādas rotaļlietas jau viņam ir un kādas patiešām nav vērts iegādāties. Īpaši, ja domā dāvināt milzīgu izmēros vai trokšņainu mantu.

Nelielus suvenīrus var dāvināt tāpat vien, bez iepriekšējas sazināšanās, ja vien tie nerej, nemurrā un nepeld akvārijā.

Ziemassvētku dāvana bērnam: pieci zelta vērti likumi tās izvēlei
Foto: Shutterstock

Dāvini Ziemassvētku pasaku, nevis lietu

Ņemam valriekstu, ietinam to folijā un iekarinām eglītē. Mums sanāk burvju rieksts. Tā ir arī ar dāvanām: ņemam kasti ar puzlēm, iepakojam spīdīgā papīrā un labi paslēpjam sniegā no vates. Svarīgs ir dāvanas pasniegšanas veids, tas rada Ziemassvētku pasaku, laimes sajūtu. Mazais cilvēks izaugs, pārstās ticēt Ziemassvētku vecītim, bet siltas atmiņas paliks vienmēr.

Lai pagarinātu to prieka sajūtu, paslēp zem eglītes arī pirms svētkiem kādas mazas dāvaniņas – saldumus, brīnumsvecītes (protams tādas lietas, kas ir atbilstoša bērna vecumam). Bērns ļoti priecāsies par šādiem nejaušiem atradumiem.

Ieviesiet rituālus – vēstule Ziemassvētku vecītim, adventes kalendāra pagatavošana… Tā bērns vēl spēcīgāk gaidīs svētkus, un Ziemassvētku vakarā sajūtas būs vēl spilgtākas.

Tags

Ziemassvētki Ziemassvētku dāvanas Ziemassvētku vecītis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form