Zinātkārus jauniešus aicina pieteikties ES mājas 'Prakses kalvei'
Foto: Shutterstock

Aktīvi un zinātkāri jaunieši vecumā no 16 gadiem aicināti līdz 22. septembrim iesūtīt savu motivācijas vēstuli, lai pieteiktos dalībai Eiropas Savienības (ES) mājas izaugsmes nodarbību ciklā "Prakses kalve 2019". Piektā sezona sāksies 4. oktobrī, šī gada virstēma – "Personība".

Konkursa kārtībā tiks izvēlēti 25 mērķtiecīgākie un motivētākie jaunieši no visas Latvijas, kuri četrus mēnešus reizi nedēļā tiksies radošās un praktiskās nodarbībās. Atbilstoši šī gada tēmai, jaunieši pilnveidos runas mākslu, kritisko domāšanu un argumentācijas prasmes, apgūs lietišķo etiķeti, sadarbību komandā, prasmīgu sociālo tīklu lietošanu. Īpaša uzmanība tiks pievērsta jauniešu pilsonisko prasmju attīstīšanai, informēšanai par ES sniegtajām iespējām, jauno Eiropas Parlamentu, lēmumu pieņemšanas procesu ES, informē ES mājā.

Nodarbības ES mājā notiks piektdienās no pulksten 16 līdz 18 (atsevišķās nedēļās līdz pulksten 20). Visas nodarbības būs bez maksas. Cikla noslēgumā – 2020. gada janvārī – dalībnieki svinīgi saņems apliecības par piedalīšanos apmācībās.

Nodarbības vadīs profesionāli un zinoši eksperti: Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde, "Sense of Team" programmu direktors un treneris Daniēls Godiņš, "Cindy Media" aģentūras dibinātāja un "Instagram" trenere Sindija Bokāne, "TeaTree" improvizācijas teātra vadītāja Mairita Strūberga, ārsts-psihoterapeits Artūrs Miksons, debašu organizācijas "Quo Tu Domā?" valdes locekļi Evija Celma un Edgars Klētnieks, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks Mārtiņš Zemītis, pilsoniski aktīvā tiesību zinātnes studente Natālija Knipše un citi.

Arī šogad astoņiem jauniešiem, kuru dzīvesvieta ir ārpus Rīgas un kuri sekmīgi apmeklēs visas cikla nodarbības, tiek piedāvāts apmaksāt iknedēļas braucienu (ar sabiedrisko transportu) izdevumus.

Jaunieši vecumā no 16 gadiem (īpaši aicinām pieteikties vidusskolēnus – 11. un 12. klašu skolēnus) aicināti līdz 22. septembrim (ieskaitot) uz e-pastu info@esmaja.lv sūtīt savu motivācijas vēstuli (apjoms līdz divām A4 lapām datorrakstā, pievienotu kā e-pasta pielikumu), kurā raksturota līdz šim iegūtā izglītība un pieredze sabiedriskajās aktivitātēs, kā arī mērķi un motivācija dalībai nodarbību ciklā "Prakses kalve 2019". Par konkursa rezultātiem visi pretendenti tiks informēti līdz 28. septembrim.

Jauniešu nodarbinātība ir viena no ES prioritātēm, tāpēc ES mājā tiek rīkoti pasākumi, palīdzot pilnveidot jauniešu prasmes un sniedzot jaunas zināšanas, kas var noderēt, iesaistoties darba tirgū un veidojot savu turpmāko karjeru.

Plašāka informācija par iespējām Eiropas jaunatnes portālā un "Europa.eu/euandme".

Source

Cālis.lv

Tags

Eiropas Savienība Jaunietis Skolēns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form