Žurnālists un meteorologs Toms Bricis skolēnus iedvesmo pētīt laikapstākļus
Foto: F64

Otrdien, 3. februārī, "Iespējamās misijas" akcijas "Iedvesmo mācīties!" ietvaros pie Rīgas Juglas vidusskolas 5.klases skolēniem dabas zinību stundā ar aizraujošu stāstījumu viesojās žurnālists un meteorologs Toms Bricis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mācību stundas laikā Bricis skolēniem sniedza atbildes uz jautājumiem, kas rada laikapstākļus un kā novēro laikapstākļus, kā arī pastāstīja par laika prognozēšanas programmām, tālizpētes novērojumiem un bīstamiem laikapstākļiem. Skolēni bija ļoti ieinteresēti aizraujošajā un ar piemēriem piesātinātajā stāstījumā, kurā viesskolotājs caur laika prognozēšanas programmu izskaidroja arī otrdienas laikasptākļus, portālam "Delfi" vēsta akcijas pārstāve Lauma Tuča.

Skolēni priecājās par stundu kopā ar tik zinošu skolotāju, viņi uzteica Briča spēju izskaidrot sarežģītas lietas un īpaši izvēlētos vizuālos materiālus, pēc stundas teica skolotāja, piebilstot, ka šī mācību stunda ir palielinājusi skolēnu interesi par laikapstākļu izpēti.

Spilgtākais Toma Briča citāts mācību stundā - "Katram 5.kategorijas smadzeņu vētru!"

No 2. līdz 6.februārim visā Latvijā norisinās "Iespējamās misijas" akcija "Iedvesmo mācīties!", kuras ietvaros vairāk nekā 20 atzītākie savas jomas profesionāļi, tostarp arī Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, dodas uz kādu no Latvijas skolām, lai tur iejustos skolotāja godā. Skolēniem šī ir lieliska iespēja mācīties no dažādu jomu profesionāļu pieredzes un izprast teorētisko zināšanu praktisko pielietojumu darba vidē.

Paralēli akcijai, līdz 3.martam turpinās pietikšanās izglītības programmai Iespējamā misija, kur aicināti pieteikties dažādu specialitāšu zinoši un mērķtiecīgi pēdējā kursa studenti, augstskolu absolventi un jaunie profesionāļi, kuri vēlas kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem, ietekmēt sabiedrības nākotni un vienlaikus sekmēt personīgās karjeras izaugsmi.

Vairāk informācijas par pieteikšanos šeit: http://piesakies.iespejamamisija.lv

"Iespējamā misija" ir 2008.gadā izveidota izglītības programma, kas pastāv, lai nostiprinātu izglītību kā vērtību Latvijā. Tās dibinātāji – "Swedbank", "Lattelecom", "Ideju partneru fonds" – un atbalstītāji uzskata, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir labs skolotājs, tāpēc tā ik gadu piesaista darbam skolā labākos augstskolu absolventus un palīdz viņiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem. Programmas mērķis ir nodrošināt, lai katrs bērns Latvijā saņem kvalitatīvu izglītību, kas attīsta viņa spējas, kā arī motivāciju un prasmes mācīties mūža garumā, jo Latvijas sekmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iedvesmo mācīties!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form