Cīņa ar augstu asinsspiedienu sagriež dzīvi kājām gaisā. Māra Žundas stāsts
Foto: DELFI/Privātais arhīvs

Māris Žunda ir viens no tiem cilvēkiem, kuriem ideju netrūkst. Drīzāk laika nepietiek visu iecerēto īstenot. Viņš ir "Rūdīšanās skolas" dibinātājs, profesionālās izaugsmes treneris, Vima Hofa metodes instruktors, darbojies IT jomā, bet aicinājumu atradis veselības laukā. Sevi viņš dēvē par praktiķi, eksperimentētāju vairākās jomās un turpina kaldināt nākotnes plānus, jo to enerģiskajam vīrietim ir daudz. Sarunas noslēgumā Māris iesaka katram: "Idejiski tiecies uz to, ka ik dienu mēģini būt sevis labākā versija."

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ar Māri tiekamies viņa semināru un apmācību norises vietā, kuru viņš vēl tikai iekārto. Viņš izmanto tāfeli, lai paskaidrotu savu domu, intervijas laiku pavada, stāvot kājās, un kādā brīdī piepumpējas trīs reizes. Viens no jautājumiem, ko uzdodu, saistīts ar kraso profesijas maiņu, par kuru viņš pirms kāda laika izšķīries. To Māris skaidro ar veseliem diviem "kāpēc": "Viens ir tas, ka IT jomā darbojos, pamatā meklējot laimi, enerģiju un piepildījumu. Es sapratu, ka darbā enerģija būtiski iet uz leju. Bet viss pārējais – mazie hobiji, ar kuriem toreiz sāku aizrauties, – pirts skola, elpošana, aukstums – tie enerģiju sita uz augšu."

Darba vide IT jomā bijusi laba. "Darbs ir darbs, tas paņem enerģiju, sevišķi daudz mentālās enerģijas, kas ir smadzeņu darbība. Taču svarīgāks iemesls – es izvirzīju mērķi tikt vaļā no tabletēm," atklāj Māris. Viņš kopš 20 gadu vecuma lietojis medikamentus paaugstinātam asinsspiedienam. Savukārt ārsti norādīja: "Māri, tu esi vesels. Lieto tabletes līdz mūža beigām!" Tā vīrietis katru gadu tērējis lielas naudas summas veselības apdrošināšanai, taču secinājums bijis viens – ar viņu viss ir kārtībā, tomēr nav zināms, kāpēc asinsspiediens ir augsts.

"Tad 28 gados man izrakstīja hormonu tabletes vairogdziedzerim. Teica, ka tās arī būs jālieto. Tas bija pavērsiena punkts, kad es sāku domāt. Man bija jāsāk meklēt risinājumus, kā tikt vaļā no tabletēm," atklāj Māris. Tobrīd viņš pieņēmis lēmumu pievērsties pirts skolai, tomēr vēl vairāk sapratis, kad izlasījis par medikamentu blaknēm. "Es sapratu, ka kaut kas nav kārtībā. Pēc astoņu gadu lietošanas izlasīju par asinsspiediena tablešu blaknēm, tad sāku lasīt par hormonu tabletēm – sapratu, ka tas tā tikai turpināsies," norāda Māris.

Atskatoties uz savu pieredzi, vīrietis norāda, ka tagad labi saprot – visas slimības bijušas saistītas ar nepareizu elpošanu un izpratni par to, kas ir veselība, kvalitatīvs miegs un sabalansēts uzturs, iekaisums un slimība. "Pirts skola man parādīja, ka ir arī cita puse – ūdens, gaiss, karstums un augi – un ka tiem ir tieša ietekme uz manu ķermeni, prātu un noskaņojumu," stāsta Māris. Kādā brīdī viņš pamanījis Hofa video "Facebook": "Piezvanīju un pēc pusgada aizbraucu pie Hofa uz Poliju. Kļuvu par vienu no pirmajiem treneriem Eiropā," atklāj Māris, piebilstot, ka tas bijis jauna mācību ceļa sākums.

"Tagad, pēc pieciem gadiem, tas ir nonācis līdz citām metodēm – dziļāk interesējoties par elpošanu, muskuļiem, stāju, miegu. Tas ir nonācis līdz tam, ka vasarās braucu ar grupām mācību ceļojumos, kur mēs nedēļas garumā zināšanas integrējam kalnu vidē, lai ar lielāku jēgu brauktu ceļojumā," norāda vīrietis. Tāpēc viņš sevi dēvē arī par profesionālu ceļotāju, kurš ceļojumam pievieno jēgu.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Aukstums Cilvēks Iedvesma Lasāmgabali Pirts Ziema Veselīgs dzīvesveids Vīrietis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form