IT nav tikai vīriešu lauciņš. Divu sieviešu atšķirīgā pieredze
Foto: Christin Hume / cc

Dzimums joprojām ir viens no faktoriem, kas ietekmē cilvēka karjeras izvēli, secināts Eiropas Dzimumu līdztiesības institūta pētījumā. Tas nozīmē, ka ne sievietes, ne vīrieši nespēj pilnībā izmantot savu potenciālu noteiktā jomā, jo izvēli nereti veic, balstoties priekšstatos par to, kas "piedien dzimumam", nevis izvērtējot savas intereses un spējas. Eiropā izteikta vīriešu dominance ir jomās, kas saistītas ar zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātnēm un matemātiku. Tikai 14 procenti šajās jomās strādājošo ir sievietes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai gan skaitļi var likt domāt, ka sievietēm informācijas tehnoloģiju jomā darboties ir grūti un sarežģīti, viņu pieredze var būt krasi atšķirīga. Programmētāja Karīna ar aizspriedumiem saskārusies vairākkārt, bet Annas Mjagkovas piedzīvotais par šādām problēmām neliecina. Viņa nozarē strādā teju 10 gadus un norāda, ka, lai arī noteikti netrūkst cilvēku, kas uzskata – tas nav sieviešu lauciņš, ikdienā ar aizspriedumiem un diskrimināciju viņa nesaskaras.

Anna uzsver, ka profesiju dalījumam pēc dzimuma neredz nekādu pamatojumu. "Nevar jau tā teikt, ka tehniskas lietas ir tieši puišu lietas." Viņa norāda, ka pat tad, ja statistiski vīrieši vairāk veic tehniskus darbus, visus vienā kategorijā likt nedrīkst. Anna ir pārliecināta, ka dalījums puišu un meiteņu lietās ir saistīts ar stereotipiem un pēdējā laikā situācija mainās. "Ja tev kaut kas padodas, tad tev ar to ir jānodarbojas," viņa piebilst.

IT nav tikai vīriešu lauciņš. Divu sieviešu atšķirīgā pieredze
Foto: Privātais arhīvs

Anna pašlaik strādā uzņēmumā "Accenture", kas ir viens no lielākajiem informācijas tehnoloģiju uzņēmumiem pasaulē. Savas darba gaitas tur viņa sāka kā vecākā analītiķe, bet pašlaik Anna piedalās vairāku projektu realizēšanā, lai uzņēmuma klientiem nodrošinātu nepieciešamos pakalpojumus. Pienākumu klāsts ir ļoti plašs, Anna piedalās gan pārrunās ar klientiem un viņu ideju realizēšanā, gan uzrauga paveiktā testēšanu. Viņa norāda, ka pienākumi visu laiku mainās.

Lai arī Annas specialitāte ir datubāzu programmēšana, pēdējā laikā programmēt sanāk reti, jo viņai ir uzticēts daudz citu pienākumu. "Ir ļoti dinamiska dzīve, jo ir iespējams satikt ļoti daudz dažādu cilvēku," savu ikdienu raksturo Anna.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Diskriminācija Lasāmgabali Sievietes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form