bērns, aizbildņi, bērnunams
Foto: F64

Marika sāk savu stāstu ar laiku, kad mamma un tētis vēl dzīvojuši kopā: "Kad man bija septiņi vai astoņi gadi, mēs ar mammu, tēti, brāli Imantu un māsu Almu devāmies nedēļu garā pārgājienā pa Latvijas mežiem. Gulējām un dzīvojām teltī, tikai mamma, kurai no mazām telpām ir fobija, gulēja satinusies plēvēs pie telts. Tētis tās sauca par izdzīvošanas nometnēm, tā bija viena no labākajām vasarām manā mūžā, tagad vairs uz tādām nebraucam." Marika stāsta par savu dzīvi pirms bērnu nama un to, kā tas ir – piedzīvot transformāciju no meitenes par sievieti tik neģimeniskā vidē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kamēr Eiropas Savienībā aizvien lielāku popularitāti gūst SOS ciemati vai audžuģimenes, Latvijā joprojām vairāk nekā tūkstoš trīs simti bērnu dzīvo bērnu namos. Patiesībā tikai 10-15 % no bērnu nama bērniem ir palikuši bez neviena tuvinieka jeb ir bāreņi, lielākā daļa ir no ģimenēm izņemti vai arī neviens no radiniekiem nav ar mieru kļūt par aizbildni. Kā tas ir uzaugt bērnu namā un vai vide ir gana ģimeniska un atbalstoša, lai izveidotos jaunas sievietes personība?

Mūsdienās, kad sievišķību slavina uz katra stūra – tev ir jābūt koptai, maigai, puķainai un gādīgai, tajā pašā laikā jābūt visu varošai, pelnošai, uz karjeru orientētai, sociāli aktīvai un neatkarīgai. Bieži vien dzīvot līdzi visiem šiem uzstādījumiem nav reāli, lai kā mēs censtos un lai cik līdzekļu neieguldītu pašattīstībā. Bet kādas ir iespējas tuvoties šim ideālam, ja dzīve jau no sākta gala nav lutinājusi?

Ļoti atklātā sarunā divdesmit divus gadus vecā Marika patiesi un neviltoti dalās savā pieredzē un dzīves gājumā. Atskatoties uz savu dzīves pieredzi, sarunas laikā var just kritikas trūkumu situāciju izvērtēšanā, bet arī milzīgu cilvēciskumu.

Viss stāstītais ir Marikas* interpretācija par notikušo un viņas subjektīvs skatījums uz savu līdzšinējo dzīves pieredzi.

*Vārds mainīts

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Lasāmgabali Mamma Patēvs Pirmā mīlestība SOS ciemati Tēvs Vasara
0
Atkarība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form