Modes blogeris – tas ir darbs. Agnija, kurai 'Instagram' seko vairāk nekā 50 tūkstoši ļaužu
Foto: Vika Anisko

Agnija Grigule pēdējos gados izpelnījusies milzu uzmanību vietnē "Instagram" – viņai jau ir vairāk nekā 51 tūkstotis sekotāju. Atzīta par pirmo "Instagram" modeli Latvijā, iespējams, ēnā palicis tas, ka Agnija par visām varītēm agrāk centusies mīt modeles taciņu un gozēties uz "Vogue" vākiem. Par to, kā šī kvēlā vēlme sabeidza veselību, bet plašāk atvēra durvis uz izpaušanos sociālajos tīklos, stāsta pati Agnija, kura atklāj savas ikdienas aizkulises un nebaidās teikt – modes blogeris ir darbs!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Agnija Grigule atklāj, ka viņai jau kopš bērnības ir paticis radoši izpausties: no deviņu gadu vecuma viņa aizrāvusies ar fotografēšanu, bet 13 gados pastiprinātāk pievērsusi uzmanību arī savam vizuālajam izskatam.

Mūsdienās vizuālais tēls ir svarīgs, pat svarīgāks nekā tā garīgā puse. Cilvēki vispirms mīl ar acīm. Agnija Grigule, modes blogere

Divdesmit vienu gadu vecā jauniete uzreiz atklāj, ka kļūt par modes blogeri neesot bijis viņas mērķis. "Man bija sapnis kļūt par modeli, braukt uz ārzemēm, fotografēties starptautiskajiem žurnāliem un būt uz "Vogue" vākiem." Protams, arī šobrīd Agnija vēl šad un tad gozējas fotosesijās, tomēr modeles darbs kā pamatnodarbošanās neizdevās.

Jau 15 gadu vecumā Agnija devās uz dažādiem kastingiem, divus gadus vēlāk viņa pirmoreiz aizceļoja uz Dienvidkoreju, kur galvenais akcents tika likts uz fotosesijām žurnāliem. "Man bija divi žurnālu vāki divu mēnešu laikā, es pirmo reizi biju ārzemēs – man likās, ka es varu vēl vairāk."

A photo posted by a g n i j a (@agnijagrigule) on Aug 29, 2016 at 10:54am PDT

Pēc tam Agnijas ceļi veda uz Ķīnu, kur viņa bija pārliecināta, ka atkal būs jāfotografējas žurnāliem, bet realitātē – katalogiem. "Tur nevari īsti izsisties, tā nav Ņujorka, kur ir pavisam cits līmenis. Tas bija tāds verga darbs – fotografējies 12 stundas nonstopā, bieži vien pat neiedod ēst un principā ar viņiem tu sarunājies zīmju valodā, jo angļu valoda nav viņu stiprā puse." Tāpat šis brauciens savedis viņu kopā ar, kā teic pati Agnija, divkošiem – jo sesijās viss ir lieliski, visi smaida, bet pēc tam nācies saņemt zvanu no aģentūras, ka viņi vairs nevēlas sadarboties. Iemesls – Agnijai nav izdevies ielīst biksēs, kas paredzētas cilvēkam teju uz metru piecdesmit ar neatbilstoši smalku figūru.

Protams, šādu izbraucienu dēļ Agnija bija diezgan daudz iekavējusi arī mācības. "Vienu brīdi man bija tāds lūzuma punkts. Patiesībā liela daļa modeļu pat nav beigušas vidusskolu vai pabeigušas to kaut kur tālmācībā knapi, knapi. Tad es arī teicu vecākiem – gribu iet prom, daudzas modeles tāpat ir tikai ar pamatskolas izglītību, bet vecāki to nepieļāva," stāsta Agnija. "Ja es nebūtu pabeigusi vidusskolu un būtu blogere, visiem šķistu kaut kā dīvaini. Tomēr vidusskolu var pabeigt jebkurš! Tas ir pats vienkāršākais dzīvē, man liekas."

A photo posted by a g n i j a (@agnijagrigule) on Sep 17, 2016 at 8:13am PDT

Vasarā pēc vidusskolas beigšanas Agnija dzīvojusi kā pa mākoņiem, jo vēlējusies nedaudz atpūsties pirms gaidāmajiem rudens piedzīvojumiem kā modelei.

Tomēr viss nemaz tik rožaini nebija, šajā ceļā nācās saskarties grūtībām – ne vienām vien. "Tas bija posms, kad nāca dažādas zīmes, ka nevajag būt modelei," atminas modes blogere. Tieši tolaik Agnijai aktuāls bijis blondais matu tonis, kas nebūt nav viņas dabiskā matu krāsa – līdz ar to pārbalinātos matus nogriezusi līdz pleciem, cerot uz to atveseļošanos. Aģentūrām, protams, šāds solis nav paticis, jo modelēm ir jābūt dabiskajai matu krāsai. Vien piedāvājuši meitenei izbalināt vēl uzacis un sūtīt uz Āziju, tas Agniju sadusmojis. "Es gribēju būt es pati. Negribēju, lai kāds mani ierobežo. Arī tas, ka pārmet – tu esi resna. Protams, es gāju cauri dramatiskām diētām, sabojāju savu organismu, līdz beigās man vajadzēja izoperēt pusi vairogdziedzera. Plus, vēl stress visu laiku, nedēļām ilga neēšana. Dzīvot tikai uz ūdens un gurķu bāzes – tas bija šausmīgi, to atceroties, man pilnīgi asaras acīs saskrien. Kāpēc es to vispār darīju? Tās bija zīmes no kosmosa, ka man jābūt man pašai, nevajag neļaut citiem sevi mainīt," nelabvēlīgo ainu ieskicē Agnija. "Domāju, tiem, kuriem es patīku, tie mani pieņems tādu, kāda es esmu."

Mani nedēļā apskata 1,5 miljoni cilvēku. Daudzi Latvijas drukātajā presē nesasniedz tik milzīgu lasītāju skaitu. Agnija Grigule, modes blogere

Tomēr, par spīti visiem šķēršļiem, jau atkal nākamajā vasarā Agnija vēlējās atgriezties modeles karjerā – šoreiz doties uz Malaiziju. "Es jau biju sagatavojusies, rezervējusi datumus. Pēdējā brīdī man atteica. Man sākās nenormāla depresija. Šiem mēnešiem nebiju plānojusi nekādus darbus, jo biju domājusi braukt prom..."

Paralēli Agnijas dzīvē notika vēl kāds ass pagrieziens, par kuru viņa nevēlas runāt. Vien atklāja, ka tas jaunieti sagrāvis pilnībā. "Man likās, ka nekad no tās bedres netikšu ārā. Likās – dzīve ir beigusies. Es nebiju nedēļu neko normālu ēdusi, atsākās veselības problēmas un cilvēki teica, ka es izskatos ļoti slikti. Nedēļā izgāju cauri elles liesmām... Un te pēkšņi klikšķis – visi gribēja sadarboties!"

Tags

Instagram Lasāmgabali Sievietes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form