Tituli, diskriminācija un skandāli – Serēnas Viljamsas cīņas laukumā un dzīvē
Foto: AP/Scanpix/LETA

Pasaules tenisa zvaigzne Serēna Viljamsa dzimusi 1981. gada 26. septembrī. Sportistei tuvojas 37. dzimšanas diena, tomēr viņa vēl joprojām spēj pārsteigt ar savu spēku, atdevi un sasniegumiem, kaut arī konkurentes ir vismaz 10 gadus jaunākas. Viljamsu ģimenē uzauga piecas māsas, no kurām divas jaunākās Venusa un Serēna jau pusaudžu gados apgrieza vai kājām gaisā tenisa sporta pasauli. Tomēr izcilajai tenisa zvaigznei ceļā stājušies ne tikai veselības, ģimenes, bet arī diskriminācijas un pat seksisma jautājumi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā vēsta leģenda, Serēnas tēvs Ričards pirms abu jaunāko meitu piedzimšanas vērojis Virdžīnijas Ruziki (Virginia Ruzici) uzvaru "French Open". Pēc iespaidīgā notikuma viņš zvērējis, ka nākamie bērni kopā ar sievu Orakeni (Oracene) būs tenisa spēlētāji. Iedvesmas pārņemtais tēvs sākumā abas meitas trenēja pats, pētot dažādas grāmatas un video, savukārt treniņus viņš aizvadījis vietējā parkā.

Jau 1991. gadā 10 gadus vecā Serēna ierindojās ranga augšgalā junioru "United States Tennis Association" tūrē. Drīz pēc tam ģimenes galva saprata, ka abām meitām ir nepieciešama profesionālāka apmācība, tāpēc ģimene pārcēlās uz Floridu. Tad arī Ričards atteicās no meitu trenēšanas un vairāk pievērsās menedžera lomai. Savukārt Serēnas un māsas Venusas treniņu ikdiena nebija no vieglajām – sešas stundas dienā, sešas dienas nedēļā aptuveni četru gadu garumā.

Abas māsas lēniem soļiem devās pretī profesionālajam sportam, arī smagais darbs sāka atmaksāties. Pusaudžu gados gan Serēna, gan Venusa slēdza miljoniem vērtus darījumus, kas saistīti ar sponsoriem. Serēna vienojās ar "Puma" – par mērķi bija izvirzīta iekļūšana pasaules 10 labāko sieviešu tenisistu sastāvā. Abu māsu bērnības un jaunības treniņus, pūles un arī sasniegumus ir grūti atdalīt. Lai gan abas burtiskā nozīmē bija konkurentes, profesionālais sports viņas savienoja vēl ciešāk.

Serēna un Venusa Viljamsas kopumā ieguvušas trīs zelta medaļas, spēlējot tenisu kā pāris, – Sidnejā 2000. gadā, Pekinā 2008. gadā un Londonā 2012. gadā. Abu ciešo saikni apstiprina fakts, ka 2000. gadā, kad Venusa ieguva pirmo Vimbldonas "Grand Slam", māsas līdz diviem naktī svinēja, tomēr jau nākamajā dienā guva uzvaru, ar pilnu atdevi spēlējot kopā.

Tags

Attiecības Australian Open French Open Grand Slam Iedvesma Serēna Viljamsa Sievietes Sievietes vēsturē US Open Venusa Viljamsa Vimbldona WTA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form