Uzvaras konkursos un nevajadzīga žēlošana. Talantīgās flautistes Maijas stāsts
Foto: Privātā arhīva foto

Maijai Fogelei ir 20 gadu, un šovasar viņa absolvēja Strazdumuižas internātvidusskolu vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem un iestājās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Viņa ir talantīga flautiste, kas skaņdarbus mācās no galvas, izmantojot dzirdi, jo notis viņa nevar saskatīt. Lai arī daudzas lietas viņai paveikt ir grūtāk nekā lielākajai daļai citu jauniešu viņas vecumā, Maija par sevi saka: "Es esmu tāds pats cilvēks, man ir viss tieši tāpat kā citiem cilvēkiem, izņemot redzi."

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Maija ir vājredzīga jau kopš dzimšanas. Tomēr tas viņai nav traucējis kļūt par starptautisku atzinību ieguvušu flautisti un sevi realizēt mūzikas lauciņā. Profesionālu mūziķu un flautistu vidū Latvijā, Maiju pazīst labi. Viņa pati reizēm nesaprot – kā šie cilvēki par viņu ir uzzinājuši un kur ir dzirdējuši viņu spēlējam.

Maijas mamma Līga Fogele skaidro, ka ārsti teikuši, ka redzes traucējumi radušies dzemdību traumas dēļ, lai arī dzemdības noritēja bez sarežģījumiem. Maijai nav bojātas acis, problēma atklāta smadzeņu daļā, kas atbild par redzi. Viņas dzīve nenorit pilnīgā tumsā, jo atsevišķus priekšmetus viņa var saskatīt, turklāt pēdējā laikā viņas redze ir nedaudz uzlabojusies.

Mūzika ir Maijas kaislība jau no sešu-astoņu gadu vecuma, viņa paralēli mācībām skolā apmeklēja arī Juglas mūzikas skolu, kur apguva flautas un klavieru spēli. "Man arī gribējās klavieres, jo man jau no bērnudārza vecuma tās ir patikušas," noteic Maija. Mūzikas skolas skolotāja ieteica mācīties vēl kādu instrumentu, jo klavieres spēlēt tāpat būs jāmācās. Līga atklāj, ka Maijas talantu pamanīja skolotāja, jo tad, kad viņa mācījās bērnudārzā, neviens negaidīja, ka meitene kļūs par mūziķi.

Tagad mūzika un flautas spēle ir meitenes ikdiena. Viņa gan piebilst, ka reizēm izbauda atpūtu, jo savienot muzicēšanu ar mācībām skolā nebija viegli, tāpēc viņa neskuma, kad elkoņa cīpslas iekaisuma dēļ kādu laiku mūzikas instrumentus spēlēt nedrīkstēja: "Man patīk tas, ko es daru, bet tajā pašā laikā man gribas bišķiņ miera, gribas atpūsties." Ziemā šādas iespējas Maijai parasti nav, bet tagad viņa ļaujas vasarai un krāj spēkus mācībām Mūzikas akadēmijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dita Krenberga Lasāmgabali Sarakstu karuselis Sievietes
0
Vājredzība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form