Bērns pie zobu higiēnista – regulāri un par valsts kvotām
Foto: pixabay.com

Rūpes par bērnu mutes dobuma veselību nozīmē arī regulāru zobu higiēnista apmeklējumu. Atgādinām, ka bērniem no divu līdz 18 gadu vecumam reizi gadā zobu higiēnista apmeklējums tiek nodrošināts par valsts budžeta līdzekļiem. Turklāt septiņu, 11 un 12 gadu vecumā šis pakalpojums tiek apmaksāts pat divas reizes gadā.

Reizi vai divas reizes gadā nozīmē – apmeklējums 12 mēnešu periodā, kamēr bērns ir attiecīgajā vecumā (laika posmā no bērna dzimšanas dienas datuma līdz nākamajai dzimšanas dienai). Tā, piemēram, septiņus gadus vecs bērns, kuram dzimšanas diena ir 1. novembrī, ir tiesīgs laika periodā no viena gada 1. novembrim līdz nākamā gada 1. novembrim apmeklēt zobu higiēnistu divas reizes gadā bez maksas.

Vecākiem nereti ir maldīgs priekšstats, ka piena zobu kopšana nav tik būtiska, ka problēmu gadījumā tos bez bažām var izraut. Tas ir maldīgs priekšstats – pāragri izraujot piena zobus, īstajam zobam netiek 'sagatavota' pietiekama vieta, tāpēc vēlāk var veidoties nepareizs sakodiens un citas problēmas, kas jālabo, izmantojot breketes, vai kā citādi.

SIA "Rīgas veselības centrs" filiāles "Ziepniekkalns" zobu higiēniste Jūlija Orlecka: "Vecākiem ir jāapzinās, ka tieši viņi ir atbildīgi par savu bērnu zobu veselību. Tas nozīmē, ka viņiem ne tikai rūpīgi jāseko, lai bērni zobus tīra regulāri un pareizi, bet arī vajadzības gadījumā tie jāpārtīra. Vecākiem nereti ir maldīgs priekšstats, ka piena zobu kopšana nav tik būtiska, ka problēmu gadījumā tos bez bažām var izraut. Tas ir maldīgs priekšstats – pāragri izraujot piena zobus, īstajam zobam netiek sagatavota pietiekama vieta, tāpēc vēlāk var veidoties nepareizs sakodiens un citas problēmas, kas jālabo, izmantojot breketes, vai kā citādi. Higiēnista apmeklējums ir labākā profilakse, lai nenonāktu līdz zobārsta krēslam."

"Rīgas veselības centra" filiālēs "Ziepniekkalns" (Valdeķu ielā 57) un "Iļģuciems" (Sēlpils ielā 15) moderni aprīkotās zobārstniecības nodaļās valsts apmaksātie zobu higiēnista pakalpojumi bērniem pieejami bez gaidīšanas rindā. Pieraksts: 20028801, 8801, pieraksts@rigasveseiba.lv

Source

Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form