Alkoholiķes atzīšanās. Doma, ka nekad vairs nedrīkstēšu dzert, bija biedējoša
Foto: Shutterstock

Vārds "alkoholiķis" ļoti daudziem izraisa negatīvas emocijas, liekot domāt par slinku, nekoptu cilvēku, nevis tādu, kas strādā labi atalgotu darbu un ir šķietami "parasts cilvēks". Tomēr problēmas ar alkoholu var skart ikvienu – arī cilvēku no kārtīgas ģimenes, kas skolas laikā bijis teicamnieks, ieguvis augstāko izglītību, laiku vada inteliģentās sarunās un spēj veikt atbildīgu, labi atalgotu darbu. Tieši tā varētu raksturot Annu (vārds mainīts) – sievieti, kas vairāk nekā 10 gadus bija atkarības varā un tagad sevi sauc par nelietojošu alkoholiķi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Anna stāsta, ka viņas ģimenē alkohols nav bijis cieņā. Vecāki to nelieto. Arī pašai ne vidusskolas, ne studiju laikā nav paticis apmeklēt ballītes, kurās lieto alkoholu. Kamēr klasesbiedri izklaidējās ar grādīgajiem dzērieniem, Anna sēdēja mājās un lasīja grāmatas. Un nav tā, ka viņa vienā dienā "norāvās", atkarība izveidojās pamazām. Sākumā alkohols palīdzēja vieglāk iederēties, tas lietots arī cīņai ar stresu, bet, apgūstot, kuri alkoholiskie dzērieni ir tie "labie un pareizie", to lietošana bijusi pat nedaudz prestiža. Nemanot iedzeršana kļuva par atkarību.

Pirmās atkarības pazīmes parādījušās jau pirms 12 gadiem, kad reizēm gribējies iedzert bez īpaša iemesla. Bijis laiks, kad Anna jutusies arī nedaudz lepna par to, ka smagas paģiras pēc alkohola lietošanas viņu nemoka. "Tas radīja tādu sajūtu – o, tad jau man tas nekaitēs, tad es noteikti nevaru kļūt par alkoholiķi, jo man pat slikti nav nākamajā dienā," atceras Anna. Tomēr viņa kļūdījās, tā domājot, jo vēlāk izveidojās atkarība un stiprais alkohols tika lietots pat kopā ar antidepresantiem. Anna atklāj, ka viņai bija jānokrīt ļoti zemu, lai uzsāktu ārstēšanos, kas sākumā nebūt nebija viegla.

Tagad jau ilgāku laiku Anna ir skaidrā. Viņa atklāj, ka cilvēki bieži neapzinās, cik nopietnas sekas var izraisīt alkohola lietošana, tāpēc piekrita izstāstīt savu stāstu, kas parāda – alkoholisms ir visu cilvēku, nevis tikai noteiktu sociālo grupu problēma.

Tags

Alkoholisms Alkohols Lasāmgabali Atkarība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form