HIV pozitīvais Tomass sarunā ar Ievu Adamss: 'Ne jau narkotikas, bet es pats esmu savu dzīvi bendējis'
Foto: DELFI

Tomass ir HIV pozitīvs. Viņš ir viens no retajiem cilvēkiem, kas nebaidās par savu slimību runāt, atklājot seju. Viņa stāsts ir skaudrs un drūms, bet pēdējos gados Tomasa dzīve ir iekrāsojusies gaišākos toņos. Pēc smagas bērnības un mēģinājumiem aizmirst savas problēmas ar narkotiku palīdzību viņš ir sācis jaunu dzīvi – brīvu no atkarībām un ar cerību uz laimi un mīlestību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tuvojoties Pasaules AIDS dienai, ko tradicionāli atzīmē 1. decembrī, piedāvājam rakstu sēriju, kurā HIV pozitīvi cilvēki uztic savu stāstu kādam sabiedrībā zināmam cilvēkam. Sarunājoties par dzīvi, infekciju un citām tēmām, šie cilvēki mēģina atklāt, kāda ir HIV seja pašlaik un kā tā atšķiras no stereotipiem un priekšstatiem, kas valda sabiedrībā. Ar Tomasu tikās un viņa stāstu uzklausīja žurnāliste un pasniedzēja Ieva Adamss.

Tomass ar HIV inficējās, lietojot narkotikas. Tas notika pirms 13 gadiem. Lai arī valda uzskats, ka šādi inficējas ļoti daudzi HIV slimnieki, pēdējo gadu laikā situācija ir strauji mainījusies un visbiežākais inficēšanās veids ir heteroseksuāli dzimumsakari, slimība var skart ikvienu. Pašlaik Tomass no narkotiku un alkohola atkarības ir atbrīvojies un dara visu, lai sakārtotu savu dzīvi. Viņš ir atradis darbu, viņam ir draugi, kam var uzticēties. Tomass atklāj, ka pašlaik mēģina sakārtot arī savu emociju pasauli, un kā vienu no lielākajiem panākumiem viņš min to, ka ir iemācījies mīlēt sevi un spēj iemīlēt arī citus.

Tags

Ieva Adamss Lasāmgabali AIDS HIV Infekciju slimības
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form