Vēzis nebūs tas, no kā es nomiršu. Ivetu izdziedēja spēja sevi iemīlēt
Foto: Baiba Tarziera

Iveta Biezā. Viņu ieraugot, uzreiz ir skaidrs, ka ar vēzi viņa tikusies pavisam tuvu, un tikšanās nav bijusi viegla. Ivetai ir kaila galva. Viņa savu slimību neslēpj zem lakata vai parūkas. Un kāpēc gan? Viņa zina – ja galvaskausa forma ir skaista, bez matiem var arī iztikt. "Un man tāda ir," saka Iveta. Turklāt, ieraugot sevi no malas, Iveta kailajā galvā saskatīja drosmi, sievišķību un spēku. Viņa vēlas to parādīt arī citiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iveta dzīvo Ikšķilē, bet strādā Ogrē. Uzņēmumā "HansaMatrix" viņa vada 40 cilvēku ražošanas grupu. Vēža dēļ viņa pārstāja apmeklēt darbu. Tomēr viņa brauc ciemos pie kolēģiem un zina, ka viņu gaida atpakaļ. Gaida, bet nesteidzina, jo grib, lai Iveta būtu vesela. Diagnozi viņai noteica vasaras sākumā. Šis laiks ir bijis grūts, bet Iveta ir tikusi galā godam – vēzi izoperēja, un ķīmijterapijas kursi ir izieti. Pašlaik priekšā vēl liels darbs ķermeņa attīrīšanā, atjaunošanā un uzturēšanā.

Šis nav skumjš stāsts par smagu slimību. Ivetas pieredze ir saistīta ar drosmi, spēku un laimi. Slimojot ar vēzi, Iveta ir izdarījusi divas nozīmīgas izvēles. Pirmā ir dzīvot laimīgi, bet otrā – ilgi. "Es esmu izvēlējusies, ka es dzīvošu vismaz 89 gadus un vēzis nebūs tas, no kā es nomiršu."

Ar Ivetu tiekamies ceturtdienas pēcpusdienā. Tikšanās laikā uzēdām kūku un iedzērām tēju. Parasti Iveta izvairās no cukura, tomēr tikšanās notika sievietes dzimšanas dienā, tāpēc viņa pieļāva izņēmumu – izbaudīja vienu tortes gabaliņu ar saldējumu. "Vēzim it kā patīk cukurs. Tad es cenšos to turēt badā, lai viņam nav, no kā augt," skaidro Iveta.

Tags

Lasāmgabali
0
Olnīcu vēzis
0
Vēzis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form