Viņš atnāca ar rozi un gaļas gabalu. HIV pacienti uztic Intaram Busulim savu mīlestības un cerību stāstu
Foto: DELFI

Kristīne un Valdis (vārdi mainīti) viens otru sastapa HIV pacientu atbalsta grupā. Lai arī Valdis pēc tam, kad cīņu ar šo pašu slimību bija zaudējusi viņa sieva, bija nolēmis jaunas attiecības neveidot, iepazīšanās ar Kristīni viņa plānus mainīja. Skatoties uz viņiem un sarunājoties, šķiet nedaudz neticami, ka viņus abus skārusi slimība, no kuras daudzi tik ļoti baidās un kas joprojām tiek saistīta ar lēnu un mokošu nāvi, lai arī realitātē tā notiek reti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tuvojoties Pasaules AIDS dienai, ko tradicionāli atzīmē 1. decembrī, piedāvājam rakstu sēriju, kurā HIV pozitīvi cilvēki uztic savu stāstu kādam sabiedrībā zināmam cilvēkam. Sarunājoties par dzīvi, infekciju un citām tēmām, šie cilvēki mēģina atklāt, kāda ir HIV seja pašlaik un kā tā atšķiras no stereotipiem un priekšstatiem, kas valda sabiedrībā. Ar Valdi un Kristīni satikās Intars Busulis.

Saruna ar Intaru izvērtās ļoti brīva un nepiespiesta, pilna joku, smaidu un smieklu. Novērtējis, ka Kristīne un Valdis izskatās veseli un laimīgi, un noskaidrojis, ka arī HIV slimnieki var dzīvot pilnvērtīgi, neapdraudot citus, Intars pievērsās tēmām, kas nav saistītas ar veselību, – pāra nākotnes plāniem, dzīvi mazpilsētā un kopīgiem paziņām, jo, kā izrādās, Intars pazīst ļoti daudzus cilvēkus. Diemžēl, lai saglabātu Kristīnes un Valda anonimitāti, kas viņiem ir svarīga sabiedrības aizspriedumu dēļ, daudzas stāsta detaļas nācās izlaist.

Tags

Intars Busulis Lasāmgabali
0
AIDS
0
HIV
0
Infekciju slimības
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form