Astoņi jautājumi, kas palīdzēs saprast, vai tev ir problēmas ar alkoholu
Foto: Shutterstock

Iemesli, kāpēc cilvēki lieto alkoholu, var būt dažādi. Ir cilvēki, kam šķiet, ka grādīgie dzērieni mazina stresu, palīdz iemigt, bet citi iedzer tikai kompānijā. Neatkarīgi no tā, kāds ir iemesls alkohola lietošanai, var pienākt brīdis, kad jāvaicā, vai tas netiek darīts pārāk bieži un vai alkohols nav kļuvis par problēmu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā skaidro "Psychology Today", ir četri galvenie iemesli, kāpēc cilvēki lieto alkoholu. Viens no tiem ir pagātnes pieredze – cilvēki, kas alkohola lietošanas laikā piedzīvojuši kaut ko pozitīvu, parasti dzer biežāk. Ja sajūtas ir bijušas labas, alkohols šķiet patīkams, bet cilvēki, kas ir piedzīvojuši saindēšanos un sliktu dūšu grādīgo dzērienu dēļ, tos lieto retāk.

Tāpat alkohola lietošanas paradumus ietekmē cilvēka personība – impulsīvi cilvēki biežāk lieto alkoholu, nedomājot par to, kā šī izvēle ietekmēs nākotni. Netrūkst arī cilvēku, kas alkoholu izmanto stresa un negatīvu sajūtu mazināšanai. Jāpiebilst arī, ka daudzos gadījumos grādīgo dzērienu lietošana ir kļuvusi par sociālo normu. Ļoti daudzi nespēj iedomāties svinības vai izklaides bez alkohola. Šādas normas ierobežo un kontrolē alkohola lietošanu, dažos gadījumos pat radot situācijas, kad alkohola nelietošana tiek uzskatīta par dīvainību vai slogu citiem.

Nozīmīga ir arī vide un alkohola pieejamība. Ir izpētīts, ka alkohola cenu palielināšana par 10 procentiem tā patēriņu var samazināt par septiņiem procentiem.

Neatkarīgi no tā, kāpēc cilvēki lieto alkoholu, šis paradums var kļūt par kaitīgu nodarbi, kas bojā gan veselību, gan būtiski ietekmē citas dzīves jomas. Ņemot vērā "Women's Health" un "Healthline" sagatavotos ieteikumus, piedāvājam iepazīties ar astoņiem jautājumiem, kas palīdzēs saprast, vai alkohols tavā dzīvē nav ieņēmis pārāk nozīmīgu lomu un kļuvis par problēmu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Alkoholisms Psiholoģija Sarakstu karuselis
0
Atkarība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form