Par kluso slepkavu dēvētais olnīcu vēzis: piezogas nemanāmi, bet padodas ārstēšanai
Foto: Shutterstock

Olnīcu vēzis ir bieži izplatīta slimība, ko nereti dēvē arī par kluso slepkavu. Apzīmējums radies, jo šo audzēju ir ļoti grūti atklāt – tas piezogas nemanāmi un attīstās ļoti strauji. Ja slimību atklāj vēlu, tā var būt skārusi jau vairākas nozīmīgas orgānu sistēmas, kas apgrūtina ārstēšanu. Tiesa, pastāv dažas pazīmes, kas varētu palīdzēt sievietēm saprast, ka jādodas pie speciālista un, nepieciešamības gadījumā, jāuzsāk ārstēšana.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Slimību kontroles un profilakses centra apkopotie dati liecina, ka olnīcu vēzi katru gadu diagnosticē ap 300 sieviešu. Lielākajai daļai slimību atklāj trešajā vai ceturtajā stadijā, kas nozīmē, ka tā jau ir attīstījusies un ārstēšana būs krietni grūtāka. 2014. gada dati liecina, ka nepilna trešā daļa pacienšu zaudēja dzīvību gada laikā pēc diagnozes uzstādīšanas. Tomēr tas nenozīmē, ka slimība vienmēr ir nāvējoša. Tā ļoti labi padodas ķīmijterapijai.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form