Sestdienās Rīgas centrā būs pieejams bezmaksas 'check-up' punkts jauniešiem mentālās veselības uzlabošanai
Foto: Shutterstock

Lai pusaudži un jaunieši varētu parūpēties par savu mentālo veselību, "Galerija Centrs" sadarbībā ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centru, sākot no 2. oktobra, nodrošinās bezmaksas mentālās veselības "check-up" (pārbaudes) punktu "Kiwie space" telpā, veikala trešajā stāvā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mentālās veselības "check-up" punkts ir paredzēts ikvienam pusaudzim un jaunietim vecumā no 12 – 25 gadiem, kurš vēlas uzzināt vairāk par savu mentālo veselību un veidiem, kā to uzlabot un uzturēt veselu.

"Check-up" punktā jauniešiem būs iespēja veikt profilaktiskas mentālās veselības pārbaudes, brīvā gaisotnē aprunāties ar speciālistiem, kā arī izmēģināt virtuālās realitātes terapiju. Ja nepieciešams, jaunietim sniegs padomus un izstāstīs par citām atbalsta iespējām mentālās veselības uzlabošanai.

"Pandēmijas ietekmē bērnu un jauniešu skaits, kuriem rodas kādas mentālās veselības grūtības, aizvien pieaug. Tāpēc ierastie palīdzības veidi vairs neder un visā pasaulē speciālisti aktīvi domā, kā veidot atbalstu jaunos, mūsdienīgos veidos. Esmu ļoti priecīgs, ka arī Latvijā varam piedāvāt vienu no pasaules mērogā jaunākajām tendencēm – pusaudžiem draudzīgu mentālās veselības "check-up" jeb pārbaudes punktu. Īpaši svarīgi, ka šie punkti atrodas jauniešu un ģimeņu iecienītās vietās, jo tas palīdz gan uzrunāt pašus jauniešus, gan arī parāda, ka mūsdienās parūpēties par savu mentālo veselību ir tikpat normāli kā iet uz trenažieru zāli vai iepirkšanās centru," skaidro Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Konstantinovs.

Plānots, ka sākumā mentālās veselības pārbaudes punkts darbosies vienu reizi mēnesī, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus. Atkarībā no noslodzes un pieprasījuma, "check-up" punkta darbība var tikt pārplānota. Punktā darbosies mentālā "check-up" punkta vadītājs un pusaudžu psihoterapijas speciālists Nils Konstantinovs un citi garīgās veselības speciālisti.

Mentālās veselības pārbaudes punkts darbosies sestdienās, sākot no 18. septembra, no pulksten 14 līdz 19 "Galerija Centrs" 3. stāvā. Punkta apmeklējums ir bez maksas un nebūs nepieciešams iepriekšējs pieraksts.

Par mentālo veselību ir nepieciešams rūpēties, tāpat kā par fizisko. Pandēmijas laikā īpaši svarīgi tas kļuvis pusaudžiem un jauniešiem – aptuveni viens no trīs jauniešiem izjūt kādas mentālās veselības grūtības. Daudziem tas izpaužas kā pastāvīgs nogurums, depresivitāte, aizkaitinātība, konflikti ar vecākiem, nevēlēšanās neko darīt vai vēlme pazust ierīcēs un videospēlēs. Mentālās veselības "check-up" punkts ir mūsdienīgs, īpaši pusaudžiem un jauniešiem atbilstošs pakalpojums citā formātā, kas ļauj jaunietim uzzināt vairāk par savu mentālo veselību, apgūt jaunus veidus, kā to spēcināt un saņemt informāciju par palīdzības iespējām, ja tāda nepieciešama.

"Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centrs" specializējas darbā ar pusaudžiem un jauniem cilvēkiem 12-25 gadu vecumā, palīdzot viņu psihoemocionālajās grūtībās. Centra mērķis ir apvienot pašus labākos speciālistus un radīt drošāko, draudzīgāko vietu, kur vērsties ģimenēm, pusaudžiem un jauniešiem.

Tags

Ģimenes veselība Bērna veselība Jaunietis Psihoemocionālā veselība Pusaudzis Pusaudžu depresija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form