Valsts pirmā lēdija aicina Latvijas sievietes rūpēties par krūšu veselību
Foto: LETA

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kundze Iveta Vējone, uzrunājot klātesošos kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!" noslēguma pasākumā, aicināja Latvijas sievietes rūpēties par savu veselību un regulāri veikt savam vecumam atbilstošas pārbaudes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Aicinu Latvijas sievietes rūpēties par savu veselību un regulāri veikt savam vecumam atbilstošas pārbaudes! Dariet to, pirmkārt, sevis dēļ, taču vienmēr atcerieties arī par savām ģimenēm un tuviniekiem, kuriem Jūs esat ļoti vajadzīgas!" sacīja Iveta Vējones kundze.

"Visbiežāk mēs par slimībām izvairāmies domāt, paļaujoties uz cerību, ka tās mūs nepiemeklēs. Nereti pat grēkojam ar regulārām veselības pārbaudēm, jo kāpēc gan doties pie ārsta, ja jūtamies labi? Tomēr dzīve mēdz sagādāt negaidītus pārsteigumus," savā uzrunā pauda Vējone.

"Krūts vēzis ir biežākā onkoloģiskā slimība sieviešu vidū Latvijā. Ja sievietes biežāk dotos pie ārsta vai veiktu krūšu pašpārbaudi mājās, tas ļautu savlaicīgi atklāt saslimšanu un veiksmīgāk izveseļoties," sacīja Vējone.

Vējones kundze mudina Latvijas sievietes ne tikai regulāri pārbaudīties pašām, bet arī aicina uzrunāt savas mammas, vecmāmiņas, draudzenes, kaimiņienes un citas sev tuvās sievietes.

ZIņots, ka sestdien, 28. maijā, notika sestais Rozā lentītes gājiens “Ejam kopā, lai dzīvotu!”, kas tradicionāli vieno cilvēkus, kuriem rūp sievietes veselība. Starp gājiena dalībniekiem iespējams sastapt gan krūts vēža pacientes, gan viņu atbalstītājus.

Tags

Iveta Vējone Raimonds Vējonis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form