Zems asinsspiediens tikpat bīstams kā paaugstināts – būtiskākais par hipotensiju
Foto: Shutterstock

Daudzi cilvēki ikdienā lielākoties domā tikai par paaugstinātu asinsspiedienu jeb hipertensiju un tās negatīvo ietekmi uz veselību, taču arī pārāk zems asinsspiediens var veselību ietekmēt tikpat nopietni. Tiesa, dažiem cilvēkiem var būt dabiski zems asinsspiediens, savukārt citiem tas var būt medicīniska stāvokļa blakusparādība, bet, neatkarīgi no tā, kāpēc asinsspiediens ir pazemināts, tas jebkurā gadījumā var būt bīstams.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kas ir pazemināts asinsspiediens


Saskaņā ar Amerikas Sirds asociācijas datiem, normālu asinsspiedienu veido divi rādītāji: sistoliskais (augšējais) skaitlis, kas mēra asins spiedienu artērijās, kamēr sirds sitas, un diastoliskais (apakšējais) skaitlis, kas mēra asins spiedienu artērijās, kad sirds starp sitieniem atpūšas. Normāla asinsspiediena sistoliskajam rādījumam būtu jābūt līdz 120, bet diastoliskajam – līdz 80. Tātad 120 un 80.

Tehniski runājot, zems asinsspiediens jeb hipotensija ir asinsspiediena rādījums, kas ir mazāks par 90 uz 60, portālam ''Live Strong'' skaidro Aleksandra Lažoa, medicīnas zinātņu doktore, kardioloģe. Viņa piebilst, ka zemu asinsspiedienu var uzskatīt par bīstamu ikvienā gadījumā, kad tas izraisa novirzes no normālas veselības, kas ilgst vairāk nekā dažas sekundes. ''Asinsspiediena skaitļi ir mainīgi un atkarīgi no katra pacienta vispārējā veselības stāvokļa,'' skaidro Lažoa. ''Vienam parādīsies pazemināta asinsspiediena simptomi jau tad, kad sistoliskais skaitlis būs nedaudz zemāks par 120, bet citam vien tad, kad šis skaitlis nokritīs pat līdz 70.''

Tags

Sirds veselība Hipotensija Sirds un asinsvadu slimības
0
Asinsspiediens
0
Insults
0
Sirds slimības
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form