Fоtо: Arhīva foto

Līdz ar šī kuģa pēdējo neveiksmīgo ekspedīciju noslēdzās tas posms, ko dēvē par varonīgo Antarktikas izpētes laikmetu. Laiku, kuru definēja spēcīgi, reizēm pārdroši līderi un komandas, kas atklājumu un sasniegumu vārdā bija gatavas upurēt visdārgāko. Pēc tam jau – modernas tehnoloģijas, pārdomātas ekspedīcijas, rūpīgāk izsvērti riski. Viens no šī laikmeta galvenajiem varoņiem bija sers Ernests Šekltons. Slavenāko viņa kuģi "Endurance" Vedela jūras dzīlēs atrada pirms diviem gadiem, un tas deva iedvesmu vraku "medniekiem" atrast arī kuģi "Quest", uz kura izdzisa Šekltona dzīvība, raksta ziņu aģentūra AFP.

Šekltons mira 1922. gadā ceļā uz Antakrtiku. Viņam bija vien 47 gadi, bet aiz muguras – tāda pieredze un piedzīvojumi, par kuriem raksta ceļojumu romānus.

Pazīstamākā no Šekltona ekspedīcijām ir 1914. gadā sāktais ceļojums uz Antarktiku ar kuģi "Endurance". Tas iestrēga ledus sablīvējumos Vedela jūrā. Šekltona vīriem nācās neapskaužamos apstākļos dzīvot uz šīs dreifējošās ledus masas, līdz pēc vairākiem mēnešiem "Endurance" nogrima. Viņa komanda ar glābšanas laivām aizkuģoja līdz neapdzīvotajai un pamestajai Ziloņu salai, kas atrodas ap 250 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Antarktikas pussalas.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !