Foto: Shutterstock

Maldīvija ir neliela salu valsts Indijas okeānā, viens no iecienītākajiem tūrisma galamērķiem pasaulē. Atpūtniekus pievilina tieši tas, kā Maldīvijai sāk pietrūkt – balto smilšu salas, kas kopā ar dzirdro ūdeni un spožo sauli veido šīs salu valsts "svēto trīsvienību".

Maldīvijas Republika jeb Maldīvu salas ir viena no tām salu valstīm, ko ļoti būtiski ietekmē jūras līmeņa celšanās, un klimata pārmaiņu dēļ tas notiek strauji. Šobrīd valsts kopējā sauszemes platība ir vien 300 kvadrātkilometri, un speciālisti lēš, ka līdz 2100. gadam Maldīvu salas vispār var pazust zem ūdens, jo 80% valsts teritorijas atrodas mazāk nekā vienu metru virs jūras līmeņa.

Valstī dzīvo apmēram pusmiljons iedzīvotāju, bet ik gadu to apmeklē vairāk nekā miljons tūristu, un Maldīvijas galvaspilsēta Male ar 200 000 iedzīvotājiem ir viena no visblīvāk apdzīvotajām pilsētām pasaulē. Lai cīnītos gan ar pārapdzīvotības radītajām problēmām, gan jūras apdraudējumu, Maldīvijas valdība ir ķērusies pie paņēmiena, ko izmanto daudzas piejūras valstis visā pasaulē: izmantojot no okeāna vai jūras izsmeltās smiltis, veido jaunas salas, paaugstina esošās un paplašina to platību. Uz šo ideju skeptiski skatās gan vietējie iedzīvotāji, gan ekologi, paredzot citu katastrofu.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!