Sadarbībā ar valsts izglītības attīstības aģentūru
Sponsor Logo
Noslēdzies 'Erasmus+ iedvesmo' fotokonkurss
Noslēdzies 'Erasmus+ iedvesmo' fotokonkurss
Foto: privātais arhīvs
Aicinot atklāt savus spilgtākos piedzīvojumus un pieredzi "Erasmus+"programmā, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizēja fotokonkursu "Erasmus+ iedvesmo", kurā lasītāji balsojumā noteica labākā fotostāsta autoru. Apsveicam Aiju Tolstoju ar pārliecinošu uzvaru!
Konkursā saņemti vairāk nekā 80 foto ar aprakstiem par spilgtākajiem piedzīvojumiem, bet lasītāju balsojumā piedalījās 20 labākie no tiem. Iesniegtie stāsti atklāj jaunu pieredzi un izaicinājumus, jauniegūtus draugus un attiecības. Redzesloka paplašināšana un izkāpšana ārpus komforta zonas, ceļojumi un negaidītas tikšanās – "Erasmus+" pieredzes ir dažādas, bet tās visas vieno jaunatklājumu un piedzīvojumu gars.

Konkursa balsojumā tika saņemtas 2531 balsis. Visvairāk lasītāju balsis – 806 – saņēma Aijas Tolstojas fotogrāfija un stāsts par došanos "Erasmus+" praksē uz Norvēģiju 2019. gadā.

"Bija atlicis pēdējais semestris Latvijas Universitātē, un bakalaura darba ietvaros veicu pētījumu. Kā sanāca, kā ne, bet LU pieejamo iekārtu, ar kuras palīdzību veicu mērījumus, bija nepieciešams pārprogrammēt, kas aizkavētu visu mana darba izstrādi vajadzīgajos termiņos. Tad nāca izdevība doties "Erasmus+" praksē uz Norvēģiju, kur bija pieejama man vajadzīgā iekārta. Praksei tuvojoties noslēgumam, paguvu piedzīvot Norvēģijas konstitūcijas dienas svētkus, nogaršot vietējos labumus un baudīt fjordu skaistumu, kā arī kopā ar kolēģiem doties pārgājienā uz vietējās pilsētiņas galveno tūrisma objektu – Rampestrekena skatu platformu (537 m virs jūras līmeņa). Aptuveni pusotru stundu ilgais kāpiens kalnā bija to vērts, jo skats bija neaprakstāmi skaists – visi kalni zem kājām," stāsta konkursa uzvarētāja.
Aija Tolstoja balvā saņems dāvanu karti no "Sigulda Adventures" 120 eiro vērtībā. Pārsteiguma balvas no VIAA saņems piecu fotogrāfiju un stāstu autori, kuri ieguvuši nākamo lielāko lasītāju atbalstu: Anna Ušeņina, Kristīne Jankovska, Nauris Kupcovs, Livija Ungure un Laila Milakne. Ar uzvarētājiem VIAA sazināsies personīgi.

Projektu atbalsta:

Projekta "Erasmus+ iedvesmo" veidotāji: saturs – Oskars Morozovs, Jolanta Roze, Andra Čudare, Sabīne Košeļeva, foto – Ginta Špate, Kārlis Dambrāns, Mārtiņš Purviņš, video – Patriks Pauls Briķis un Miks Siliņš, dizains – Inga Čujevska, izstrāde – Kārlis Simanovičs, redaktore – Kristīne Melne, projekta vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.