17 STEM izcilnieki nodrošina iespēju bez konkursa iestāties RTU
Foto: Pieteikšanās studijām 2017. gadā. RTU fotoarhīvs

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) piešķīrusi speciālbalvas 17 labāko Latvijas Skolēnu 44. zinātniskās pētniecības darbu konferences STEM jomu zinātniskās pētniecības darbu autoriem – viņi ārpus konkursa varēs iestāties RTU pamatstudiju programmās, kurās notiks uzņemšana budžeta finansētās studiju vietās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Speciālbalvas RTU piešķīra skolēniem, kuri savus darbus izstrādāja datorzinātnē un informātikā, matemātikā, inženierzinātnēs un tehnoloģijās, ķīmijā un fizikālajās zinātnēs.

Godalgoto darbu autori ir no RTU Inženierzinātņu vidusskolas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Riebiņu vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Daugavpils 13. vidusskolas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Smiltenes vidusskolas, Daugavpils 3. vidusskolas, Talsu Valsts ģimnāzijas, Rīgas Franču liceja, Rīgas 64. vidusskolas. Pavisam RTU balvas saņēmuši 24 skolēni.

Skolēnu darbus vērtēja zinātņu nozaru ekspertu komisijas, kurās piedalījās augstskolu un uzņēmumu pārstāvji. 17 komisiju pārstāvji bija RTU un RTU Inženierzinātņu vidusskolas mācībspēki un zinātnieki, no viņiem četri bija arī komisiju vadītāji.

Skolēnu 44. zinātniskās pētniecības darbu konferences valsts posmam, kurš norisinājās 3. aprīlī digitālā vidē, bija izvirzīti 580 skolēnu 478 zinātniskās pētniecības darbi. Savas prezentācijas skolēni bija sagatavojuši video formātā un piedalījās tiešsaistes diskusijās ar vērtēšanas komisijām.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

STEM Rīgas Tehniskā universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form