Aicina interaktīvā veidā paplašināt zināšanas par vides jautājumiem
Foto: Publicitātes foto

Lai veicinātu izpratni par vides aizsardzības jautājumiem, sekmētu interesi par dabas procesiem un rosinātu rīcības maiņu, jaunajā mācību gadā izglītības iestādes un ikviens interesents aicināts apmeklēt vides izglītības projekta "Cilvēks vidē" interaktīvās mācību nodarbības.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uz pasākumiem aicina SIA ZAAO (ZAAO) Dabas un tehnoloģiju parks (DTP) "URDA" un Reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centrs (RAAC) "Daibe". Pirmsskolas vecuma bērniem ir iespēja apmeklēt DTP "URDA", lai piedalītos mācību programmā "Skudras Urdas gudrā māja". Tajā skaidros tādas tēmas kā pārtikas dzīves cikls un pārtikas atkritumi, gaisa un ūdens piesārņojums, rotaļlietu dzīves cikls, kā arī, praktiski darbojoties, bērni gūs idejas, kā ikdienā var mazināt savu ietekmi uz vidi, darinot alternatīvas lietas, piemēram, pašu gatavotas rotaļlietas, vannas bumbas.

Mācību programma "Skudra Urda domā meklē un atklāj" piedāvā pirmsskolas izglītības iestādēm iespēju tikties ar Skudru Urdu, kas apciemos bērnus uz vietas izglītības iestādē. Kopā ar bērniem Skudra Urda pētīs ūdeni, papīra pārstrādi, atkritumu šķirošanu un to, kā ikdienā neradīt atkritumus.

Arī skolēnus DTP "URDA" aicina apmeklēt mācības reālajā vidē. 1.-6. klašu skolēniem tiek piedāvāta mācību programma "Zeme. Uguns. Gaiss. Ūdens.", kuras laikā skolēni gan eksperimentēs, gan apmeklēs poligona teritoriju, gan dosies dabā.

Savukārt 7.-12. klašu skolēniem izveidota mācību programma "Resursi Tavās rokās", kas tapusi sadarbībā ar vairākiem sadarbības partneriem.

Īpaši vidusskolēniem radīta mācību programma "Atklāj profesiju", kas savieno vides jautājumus ar karjeras izglītību. Vidusskolēni iepazīs profesiju klāstu atkritumu apsaimniekošanas jomā, kā arī tiksies ar augstāko izglītības iestāžu pārstāvjiem.

Visiem interesentiem, sākot no piecu gadu vecuma, tiek piedāvāta iespēja izzināt atkritumu poligona darbību un apgūt pareizu atkritumu šķirošanu mācību programmā "Izpētes braucienā pa RAAC "Daibe"".

Aicina interaktīvā veidā paplašināt zināšanas par vides jautājumiem
Foto: Publicitātes foto

Mācību programmu piedāvātās nodarbību tēmas ir iekļaujamas izglītības iestāžu mācību saturā dabaszinību, sociālo zinību jomā, nodrošinot padziļinātas zināšanas par dabas sistēmām, procesiem, cilvēka un vides mijiedarbību, tostarp atkritumu samazināšanu. Būtiski, ka arī RAAC "Daibe" teritorijas apskates laikā skolēni iegūst jaunas zināšanas par videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu un otrreizējās pārstrādes iespējām.

Šajā mācību gadā skolēnu izglītošanai uzsvars likts uz praktisko darbību un sadarbības pratību veicināšanu. Skolēniem būs iespēja pašiem darboties, izzinot lietu kopsakarības.

Gada laikā tiks izsludinātas arī dažādas akcijas, kuras paredzēs praktisku darbošanos izglītības iestādēs. Interesenti tiks aicināti arī uz apvienotajām vides un ceļa satiksmes drošības nodarbībām un citiem tematiskiem pasākumiem. Tāpat vairākas reizes gadā nedēļas nogalēs notiks Ģimenes dienas, piedāvājot vidi izzinošu kopā būšanu.

Izglītības piedāvājuma satura izklāstu un pieteikšanās iespējas skatīt šeit.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Daba Izglītība Zinātne
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form