Aicina pieteikties tautas skaitīšanas datu hakatonam
Foto: LETA

No 12. līdz 14. maijam Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar Centrālo statiskas pārvaldi (CSP) rīkos tautas skaitīšanas datu hakatonu "Alternatīvā tautas skaitīšana". Šajā tehnoloģiju maratonā tiešsaistē studentu un interesentu komandas aicinātas radīt jaunus risinājumus un prototipus 2021. gada tautas un mājokļu skaitīšanai digitālajā laikmetā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Radošā veidā, koprades ceļā tiks meklētas inovatīvas alternatīvas risinājumiem, ko izmanto oficiālās statistikas sagatavotāji. Pirmo reizi tautas skaitīšana ir notikusi, izmantojot tikai administratīvo reģistru datus. Šajā hakatonā mums būs iespēja pašiem iejusties statistiķa lomā un padomāt, kā uzlabot šo tautas skaitīšanas procesu, kādas metodes izmantot turpmāk, kā padarīt rezultātus uzskatāmākus un saprotamākus," uzsver LU Inovāciju centra vadītāja, profesore Signe Bāliņa.

Pasākuma mērķis ir piesaistīt Latvijas augstskolu studentus, kā arī citus Latvijas iedzīvotājus, kuri interesējas par statistikas, demogrāfijas un socioloģijas jautājumiem, 2021. gadā veiktās tautas skaitīšanas laikā konstatētajiem izaicinājumiem un rast jaunas pieejas šo izaicinājumu risināšanai.

Dalībnieki pasākumam aicināti pieteikties līdz 5. maijam, izmantojot iespēju izvēlēties vienu no 15 izsludinātajām tēmām un veidojot komandas (maksimālais skaits komandā ir 10 cilvēki), kuras vadīs mentori no CSP un LU. Hakatons notiks pielāgotā tiešsaistes vidē, kas ļauj dalībniekus sadalīt komandās par viņiem interesējošām tēmām un katrai komandai nodrošināt savu atsevišķu virtuālo istabu savstarpējai komunikācijai un praktiskajam darbam.

Galvenās tēmas ataino reģistros balstītas tautas skaitīšanas problemātiku un izaicinājumus:

  • Kā noteikt, vai personas deklarētā dzīvesvieta ir arī tās faktiskā dzīvesvieta?
  • Kādi faktori veicina iedzīvotāju iekšējo migrāciju?
  • Kā izskaidrojams vientuļo vecāku ģimeņu lielais īpatsvars?
  • Kādi sociālie un demogrāfiskie faktori ietekmē cilvēka vēlmi iegūt izglītību?
  • Kāda ir situācija ar labiekārtotu mājokļu pieejamību Latvijas pilsētās un laukos?

Šie ir tikai daži no jautājumiem, kuros varēs iedziļināties hakatona dalībnieki.

Dalībniekiem tiks piedāvātas Latvijas augstskolu profesoru, kā arī vieslektora – Sauthemptonas Universitātes Sociālās statistikas profesora Li Čuņ Džana vieslekcija.

Hakatons "Alternatīvā tautas skaitīšana" ir viens no satelītpasākumiem tautas skaitīšanai veltītās kampaņas ietvaros. Kampaņa noslēgsies ar konferenci, kura norisināsies 28. maijā. Komandām, kas būs ieguvušas pirmās trīs vietas, tiks piešķirta balva – 1000, 800 un 600 eiro. Komandu rezultātu prezentācija tiek paredzēta Inovāciju centra LUMIC "Facebook" tiešraidē, un uzvarētāji tiks apbalvoti konferencē, kurā tiem būs iespēja sniegt prezentāciju nacionālai un starptautiskai auditorijai.

2021. gadā tautas skaitīšana pirmo reizi Latvijas vēsturē ir notikusi, izmantojot tikai administratīvo reģistru datus. Tas ir ļāvis iegūt rādītājus par iedzīvotāju demogrāfiju, sociāli ekonomiskajiem aspektiem un rādītājus par mājokļiem inovatīvos veidos, apvienojot pieejamos administratīvajos reģistros esošo informāciju. Tādējādi Latvija seko attīstīto Ziemeļvalstu grupas piemēram.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Datorzinātne Programmēšana Informācijas tehnoloģijas Hakatoni Latvijas Universitāte Tehnoloģijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form