Aktualitātes darbā ar jaunatni iesaistītajiem
Foto: Shutterstock

2021. gada novembra izskaņā un decembrī darbā ar jaunatni iesaistītajiem, organizācijām un pašvaldībām būs pieejami informatīvi semināri un dažādu veidu projektu darbnīcas, mācības, kā arī iespēja paust savu viedokli.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Visiem interesentiem

10. decembrī no pulksten 10.30 līdz 12.00 Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (turpmāk – JSPA) aicina visus interesentus uz tiešsaistes pasākumu par programmas "Atbalsts jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai" projektu īstenošanu. Īpaši aicināti pašvaldību un biedrību pārstāvji. Pasākuma ietvaros projektu īstenotāji dalīsies ar savu pieredzi, kā arī tiks sniegts atskats par jaunatnes projektiem un atbalsta pasākumiem pandēmijas laikā. Pasākumu papildinās diskusija. Iepriekšēja reģistrācija pasākumam līdz 1. decembrim (ieskaitot). Plašāka informācija.

JSPA aicina jaunatnes jomas interesentus un aktīvistus paust atgriezenisko saiti par sadarbību ar JSPA 2021. gadā, aizpildot tiešsaistes aptauju. Aptaujas aizpildīšana prasīs 15 – 20 minūtes. Aptauja tiks īstenota līdz 15. decembrim un būs pieejama šeit.

Pašvaldību un jaunatnes organizāciju pārstāvjiem

Pašvaldību darbā ar jaunatni iesaistītie (jaunatnes lietu speciālisti, jaunatnes darbinieki), kas vēlas gūt un nostiprināt zināšanas darba ar jaunatni interešu pārstāvniecības (lobija) stiprināšanā, tiek aicināti līdz 29.11.2021 pieteikties starptautiskām mācībām, kas notiks laika posmā no 2022. gada janvāra līdz maijam. Mācību valoda – angļu. Plašāka informācija.

10.12.2021 notiks tiešsaistes vebinārs "Vardarbība un digitalizācija, kas ietekmē jauniešus Covid-19 laikā". Pasākuma mērķis ir apzināt virtuālās vides vardarbības ietekmi uz jauniešu līdzdalību, fokusējoties uz to, kā tieši vardarbība un digitalizācija Covid-19 pandēmijas laikā ietekmē jauniešu līdzdalību. Pieteikšanās līdz 06.12.2021. Plašāka informācija.

JSPA 30. novembrī plkst. 14.00 aicina nevalstisko organizāciju, jauniešu centru, pašvaldību, skolu un citu organizāciju pārstāvjus un jauniešus, kuriem ir interese realizēt jaunatnes jomas programmas "Erasmus+" projektus, piedalīties tiešsaistes vebinārā "Erasmus+ projektu pieredzes stāsti". Pasākumā divu stundu garumā jaunatnes jomas pārstāvji varēs gūt iedvesmu un mācīties no citu organizāciju īstenotajiem neformālās izglītības projektiem programmā "Erasmus+". Pieteikšanās pasākumam tiešsaistē līdz 29. novembrim, aizpildot pieteikuma formu. Plašāka informācija.

Programmas "Eiropas Solidaritātes korpuss" kvalitātes zīmi ieguvušas, pieredzējušas, organizācijas tiek aicinātas uz JSPA īstenotu organizāciju tikšanās pasākumu, kas notiks 13. un 14. decembrī tiešsaistes platformā "Zoom". Dalībnieki var reģistrēties pasākumam līdz 30. novembrim. Plašāka informācija.

Lai veicinātu sabiedrības līdzdalību JSPA īstenotās jaunatnes politikas ieviešanā, JSPA izsludina pieteikšanos dalībai JSPA Konsultatīvajā padomē. Pieteikumus dalībai konsultatīvajā padomē var iesniegt līdz 2021. gada 9. decembrim. Plašāka informācija.

JSPA "Facebook" un "Youtube" iespējams noskatīties ierakstu tiešsaistes vebināram "Darba ar jaunatni stratēģiskā plānošana ar Changemakers Kit". Tā mērķis ir veicināt darba ar jaunatni attīstību vietējā līmenī un apzināt pašvaldību darba ar jaunatni stratēģisko plānošanas rīku izmantošanu. Vebināra laikā iespējams uzzināt, kas ir "Changemakers Kit" rīks, kā to lietot, kā arī uzzināt Līvānu novada jaunatnes lietu speciālistes Ilzes Stivriškas pieredzi. Ierakstu iespējams skatīt.

Jauniešiem

Lai noskaidrotu jauniešu vecumā no 13 – 35 gadiem domas par brīvprātīgo darbu, neformālās izglītības mācībām, studijām un darbu ārzemēs, JSPA aicina jauniešus piedalīties Eiropas jaunatnes informācijas tīkla "Eurodesk" socioloģiskā aptaujā. Veiksmīgi aizpildītas aptaujas dalībniekiem būs iespēja izlozē laimēt "Polaroid" fotokameru. Izteikt savu viedokli jaunieši aicināti līdz 16. janvārim. Plašāka informācija.

Līdz 3. decembrim skolēnu pašpārvalžu dalībnieki, kā arī skolas vadības pārstāvji un skolēnu pašpārvaldes atbalsta personas tiek aicinātas paust viedokli 1 – 15 minūšu ilgā aptaujā par skolēnu līdzdalību un skolēnu pašpārvalžu darbību. Plašāka informācija.

Jaunieši, kas laika posmā no 01.06.2020. līdz 01.11.2021. ir piedalījušies ES programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" mobilitātē "Eiropas Brīvprātīgais darbs" vai programmas "Eiropas Solidaritātes korpuss" mobilitātē "Brīvprātīgais darbs" un īsāku vai garāku laiku ir bijuši brīvprātīgie Latvijā vai kādā citā valstī, tiek aicināti piedalīties JSPA organizētā ikgadējā bijušo brīvprātīgo tikšanās pasākumā. Tikšanās notiks 2021. gada 9. un 10. decembrī tiešsaistes platformā "Zoom". Pieteikšanās anketa dalībai pasākumā aizpildāma līdz 30. novembra plkst. 12.00. Plašāka informācija.

Par JSPA

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir Izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: "Erasmus+"; "Eiropas Solidaritātes korpuss", Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem "Eurodesk", "eTwinning", Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu "PROTI un DARI!".

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form