Arhitektūras un būvniecības studentus aicina pieteikties gadskārtējām mecenātu stipendijām
Foto: Sven Mieke / cc

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes (AF) un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studenti līdz 18. decembrim aicināti pieteikties gadskārtējai Gunta Boles balvai un Ivara Strautmaņa stipendijai. Tradicionāli Boles balvas un Strautmaņa stipendijas laureātu vārdus uzzina balvu pasniegšanas ceremonijā neilgi pirms Ziemassvētkiem. Šogad tas notiks 19. decembrī pulksten 15 Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Gunta Boles balva

Boles prēmiju kopš 1991. gada reizi gadā piešķir vienam labākajam RTU būvniecības inženierzinātņu (BIF) un vienam arhitektūras (AF) studentam vai studentei, izvērtējot viņu sekmes, profesionālo aktivitāti ārpus studiju programmas apguves un izstrādātā studiju darba profesionālo kvalitāti. Katrs laureāts saņems 1500 ASV dolāru naudas balvu.

BIF studenti savus pieteikumus Boles balvai var iesniegt līdz 18. decembra pulksten 16 fakultātes dekanātā, savukārt AF studenti pieteikties balvai var līdz 18. decembra pulksten 16 fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, 415. telpā.

Balvas nolikumu vari izpētīt, klikšķinot šeit.

Guntis Bole (1934-2018) ir latviešu izcelsmes būvinženieris, ģeodēzists, RTU Goda doktors un Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmes kavalieris. Viņš 1944. gadā, būdams 10 gadus vecs, kopā ar vecākiem emigrēja uz Vāciju. No 1949. gada viņš dzīvoja ASV, kur, vienlaicīgi strādājot un studējot, ieguva būvinženiera izglītību Ņūarkas Inženierzinātņu koledžā. 1970. gadā Bole ieguva plānotāja atļauju, izveidoja un 35 gadus sekmīgi vadīja uzņēmumu "G.B. Associates, Inc.".

Zinot, cik svarīgs karjeras sākumā ir pieredzējušo kolēģu atbalsts, Bole ieguldīja savus uzkrājumus, lai nodibinātu Gunta Boles balvu fondu, tādējādi kļūstot par pirmo arhitektūras un būvniecības izglītības mecenātu Latvijā. Pirmā Gunta Boles balva tika pasniegta 1992. gada 17. decembrī, un kopš tā laika tas ir viens no nozīmīgākajiem RTU Arhitektūras fakultātes un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studiju gada notikumiem. 27 gadu laikā Gunta Boles balvu ir saņēmuši 54 studenti.

Ivara Strautmaņa prēmija

Strautmaņa stipendijai var pieteikties AF akadēmiskās bakalaura studiju programmas ceturtā kursa studenti un profesionālās maģistra studiju programmas pirmā un otrā kursa studenti. Stipendijas mērķis – veicināt kopējo harmoniju Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā, piedāvājot visplašāko paņēmienu klāstu gan plānojumu, gan arhitektūras formālo risinājumu veidošanā Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā. Konkursa kārtībā tiks piešķirta viena 1200 eiro stipendija.

Pretendentiem pieteikumi jāiesniedz Rīgā, Ķīpsalas ielā 6, 415. telpā.

Stipendijas nolikumu vari izlasīt, klikšķinot šeit.

Ivars Strautmanis (1932-2017) ir pirmais Latvijas arhitekts, kas aizstāvējis arhitektūras zinātņu doktora disertāciju. Bijis ilggadīgs RTU mācībspēks, vairāku pilsētbūvniecisku projektu, dzīvojamo un sabiedrisko ēku autors, Salaspils memoriālā ansambļa līdzautors. 2012. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Tags

Arhitektūra Rīgas Tehniskā universitāte Inženierzinātnes

Comment Form