Baltijā pirmajā 3D betona drukas konkursā top vairāki eleganti vides objektu prototipi
Foto: Trešās vietas ieguvēji "FRA" iecerējuši multifunkcionālu atpūtas vietu – velosipēdu novietni.

Aizvadīts Baltijā pirmais 3D betona drukas konkurss, kurā žūrija par uzvarētāju atzina Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu komandas "4 AM" piedāvātu vides dizaina objekta ideju – ar koka dēlīšiem segtu multifuncionālu 3D betona soliņu atpūtai Torņakalnā, Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskajā centrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Otro vietu astoņu komandu konkurencē ieguva RTU un LMA studentu komandas "onlyonly" iecere par lapeni – atpūtas paviljonu, kur atpūtu no citu acīm slēpj dažāda augstuma liektas formas betona sienas. Par trešo labāko atzīta RTU un biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA studentu komandas "FRA" ideja – atpūtas vieta ar soliņu, velosipēdu novietni un nojumi, kuru caurvij 3D betona konstrukcijas.

Labāko vides objekta ideju iecerēts īstenot, izvērtējot iespējas to integrēt LU Rakstu mājas projektā (attēlā zemāk). LU Rakstu mājas projektu plānots pabeigt līdz 2023. gada beigām. Labāko darbu autori saņem arī naudas balvas 3000, 2000 un 1000 eiro vērtībā.

Konkursa rīkotāji arī jebkuram 3D drukas entuziastam piedāvā iespēju iegūt jaunas zināšanas un pašiem izdrukāt vides objektus, sekojot vietējo un starptautisko ekspertu lekcijām un praktiskām darbnīcām vietnē "YouTube".

Baltijā pirmajā 3D betona drukas konkursā top vairāki eleganti vides objektu prototipi
Foto: Publicitātes attēli
Konkursa uzvarētāju "4 AM" vīzija, iespējams, tiks īstenota arī dzīvē.


Baltijā pirmo 3D betona drukas konkursu rīkoja RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika sadarbībā ar LU un radošo prasmju izglītības platformu "C2D", lai popularizētu 3D betona drukāšanu un radītu pirmās publiski pieejamās 3D drukātās vides instalācijas Latvijā. 3D betona drukāšana ir inovatīvs zinātnes un tehnoloģiju attīstības virziens, kas strauji attīstās visā pasaulē. Tehnoloģija ir ilgtspējīga, nodrošina cilvēkresursu un materiālu efektīvu izmantošanu, kā arī arhitektūras un būvniecības nozarēm piedāvā gandrīz bezgalīgas iespējas, kas saistītas ar formas, izmēra un struktūras brīvību.

Baltijā pirmajā 3D betona drukas konkursā top vairāki eleganti vides objektu prototipi
Foto: Publicitātes attēli
Otrās vietas ieguvēji "onlyonly" žūriju pārliecināja ar interesanta dizaina lapeni.


Komandu izstrādātos prototipus konkursa finālā vērtēja LU rektors Indriķis Muižnieks, RTU Arhitektūras fakultātes dekāns Uģis Bratuškins, RTU 3D Betona drukāšanas zinātniskās laboratorijas vadītājs Māris Šinka, LU Akadēmiskā centra Rakstu mājas projekta direktors Jānis Ploks, LU Infrastruktūras departamenta Tehniskā nodrošinājuma daļas vadītājs Guntars Greters un 3D drukas eksperts Juris Kļava.

Baltijā pirmajā 3D betona drukas konkursā top vairāki eleganti vides objektu prototipi
Foto: Publicitātes attēli


Visus konkursa finālistu darbus līdz 22. aprīlim var apskatīt LU Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3. Pēc tam tos plānots izstādīt RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā.

Tags

3D printeris STEM Būvniecība Latvijas Mākslas akadēmija Latvijas Universitāte Rīgas Tehniskā universitāte
53545769
Inženierzinātnes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form