Betona vāzes un sporta medaļu turētāji: jauni uzņēmumi Radošo industriju inkubatorā
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatorā noslēdzies jau septītais biznesa ideju atlases konkurss atbalsta un pakalpojumu saņemšanai radošajās nozarēs. Līdzīgi kā līdz šim, arī septītajā uzsaukumā uzņemti septiņi uzņēmumi inkubācijas un 20 biznesa ideju autori pirmsinkubācijas atbalsta programmā.

"Šī gada nogalē apritēs trīs gadi kopš Radošo industriju inkubatora izveides, un nupat esam aizvadījuši septīto uzņemšanu Radošo industriju inkubatorā. Priecē, ka inkubators joprojām ir pieprasīts un vajadzīgs jaunajiem radošo industriju uzņēmējiem. To pierāda saņemto pieteikumu skaits un sīvā konkurence – uz 20 pirmsinkubācijas programmā pretendēja 37 ideju autori, savukārt inkubācijas programmā vidēji uz vienu vietu pretendēja trīs uzņēmumi. Rudens uzņemšanā ceturto daļu pieteikumu veidoja modes industrijas pārstāvju idejas. Pārējās biznesa idejas bija ļoti daudzveidīgas – dažādi dizaina priekšmeti, aplikācijas, filmu studijas un arhitektūras uzņēmumi. Ar jaunuzņemtajiem dalībniekiem mūsu kopiena ir kļuvusi vēl dažādāka un pilnīgāka, tādējādi arī stiprāka un vērtīgāka pašiem uzņēmumiem, kas palīdz viens otram ar savām spējām un pieredzi," komentē LIAA Radošo industriju inkubatora vadītāja Karine Kalniņa.

Inkubācijas programmā septiņu uzņemto dalībnieku vidū ir jaunās un starptautiski atzītās modes mākslinieces Laimas Jurčas zīmols. Modes zīmola LAIMA JURČA ekstravagantie apģērbi izceļas ar autores radītām audumu apdrukām. Jāizceļ, ka LAIMA JURČA komanda ir viena no tām, kas izgājusi pirmsinkubācijas programmu un turpinās attīstīt zīmolu inkubācijas programmā.

Jaunuzņemto uzņēmumu vidū ir divi tiešsaistes risinājumi jeb lietotnes, kas atrodas izstrādes procesā. Viena no tām ir e-komercijas platforma Snapio, kas atvieglos pirkumu un pasūtījumu saņemšanu interneta veikalos. Savukārt mācīšanās platforma CoaChess savedīs kopā šaha spēlētājus un skolotājus.

Filmu nozari pārstāv studija fon Films, kas apvieno pieredzi, radošumu un profesionalitāti. Fon Films piedāvā pilna servisa vizuālā satura ražošanu, tai skaitā scenāriju izstrādi, režiju, producēšanu, operatorus, gaismotājus, montāžu un pēcapstrādi.

Zīmols MĀSA pārstāv apģērbu nozari un piedāvā ilgtspējīgu apakšveļu un gultasveļu, kas paredzēta ikdienas lietošanai. Tie ir 100% ekoloģiski organiskā Peace zīda produkti, kas ir gan krāsoti, gan ražoti dabai draudzīgā veidā.

Zīmols SENSUOUS Nature izstrādā un ražo autentiska un funkcionāla dizaina betona priekšmetus – betona vāzes un konteinersveces, puķu podus un kastes, flīzes, kā arī individuāla dizaina un produktu pasūtījumus. Zīmola veidotāju galvenais mērķis ir rosināt labas sajūtas mājās, birojos un apkārtējā vidē, paužot piederību slow living filosofijai.

Inkubatora kopienai pievienojies arī uzņēmums United Medals, kas izstrādā un ražo sporta medaļu turētājus. Produkts rūpējas par cilvēka motivāciju – iegūtās medaļas par sporta un citiem sasniegumiem ir novietotas redzamā vieta uz sienas. Uzņēmums darbojas jau divus gadus un šobrīd klientiem piedāvā vairāk nekā 30 dažāda dizaina medaļu turētājus ar piegādi uz Eiropu, Ameriku, Āziju un Austrāliju.

Nākamā uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros plānota 2020. gada martā. Īsi pirms uzņemšanas LIAA Radošo industriju inkubators rīkos informatīvus pasākumus, lai iepazīstinātu ar pieteikšanās procesu un ieguvumiem no dalības inkubācijas un pirmsinkubācijas programmā. Informācija par gaidāmajiem pasākumiem tiks publicēta inkubatora "Facebook" lapā un LIAA mājaslapā.

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem meklē šeit.


Tags

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form