Biotehnoloģijas hakatons gaida entuziastiskus dalībniekus – ar vai bez pieredzes
Foto: Publicitātes attēli

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina dažādu jomu interesentus iegūt zināšanas un, sadarbojoties ar industriju, radīt inovācijas biotehnoloģijas, bioinformātikas un biomedicīnas jomā. Līdz 22. novembrim iespējams pieteikties dalībai praktiskajā darbnīcā un hakatonā "Biocatalyst", aizpildot anketu mājaslapā biocatalyst.eu. Ja tev ir interese, bet nav līdzšinējas pieredzes minētajās jomās – neļauj tam sevi nobiedēt. Tiek gaidīti pieteikumi arī no interesentiem, kas nav biomedicīnas un biotehnoloģijas pārzinātāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Bioatalysct" starts tiks dots 27. novembrī pulksten 16 tiešsaistē platformā "Zoom". Pasākums pulcēs izaicinājumiem atvērtus bioloģijas, inženierzinātņu un uzņēmējdarbības un citu jomu studentus, kā arī jaunos profesionāļus, kuri vairākus mēnešus sadarbosies ar zinātniekiem, nozares uzņēmējiem un mentoriem, lai iegūtu jaunas zināšanas un meklētu risinājumus biotehnoloģijas, bioinformātikas un biomedicīnas jomā. Problēmsituācijas, kas dalībniekiem būs jārisina, definēs nozares uzņēmumi. Būtiski, ka dalībniekiem nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas vai pieredze minētajās jomās.

Biotehhnoloģijas joma strauji attīstās un, apvienojot gēnu analīzi, lielos datus un mašīnmācīšanās tehnoloģijas, sagaidāms, ka drīzā nākotnē tā ieviesīs izmaiņas ne vien medicīnas, bet arī pārtikas, materiālu un, iespējams, arī citās nozarēs. "Biocatalyst" mērķis ir stiprināt Baltijas valstu biotehnoloģijas kopienu un veidot Rīgu par šīs jomas pētījumu un biznesa centru.

Vairāku mēnešu laikā "Biocatalyst" organizēs dažādus pasākumus, kuros dalībniekiem sniegs zināšanas par biotehnoloģiju, dizaina domāšanu, problēmu risināšanas tehnikām, zināšanu komercializāciju un zināšanu ietilpīgu produktu ieviešanu tirgū. Iegūtās zināšanas komandām ļaus veiksmīgāk risināt izaicinājumus. Izstrādātos risinājumus plānots prezentēt žūrijai pavasarī klātienē, ja epidemioloģiskā situācija to ļaus. Komandas cīnīsies par nauda balvām.

Apzinoties biotehnoloģijas attīstības potenciālu, RTU un LU kopš šā studiju gada piedāvā kopīgu akadēmiskā bakalaura studiju programmu "Biotehnoloģija un bioinženierija", kas sagatavo augsti kvalificētus speciālistus un zinātniekus, kuri spēj konkurēt gan vietējā, gan starptautiskā zinātniskā darba tirgū dažādās biotehnoloģijas un bioinženierijas nozarēs. Studiju programmas absolventi spēs strādāt universitāšu un institūtu zinātniskajās laboratorijās, pārtikas, lauksaimniecības, medicīnas, atkritumu pārstrādes un citu jomu uzņēmumos vai veidot savus jaunuzņēmumus. Studijas jaunajā programmā uzsāka 26 studenti.

Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar RTU, kas ir galvenais akadēmiskais partneris, Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), Rīgas Biznesa skolu (RBS) un Latvijas Universitāti (LU), ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta zināšanu kopienas "EIT Health Alumni" atbalstu. Industrijas partneri ir "RethinkX", "Madara Cosmetics", "Roche", "MGI", "xT" un "Komercializācijas Reaktors".

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Hakatoni Latvijas Universitāte Rīgas Stradiņa universitāte Rīgas Tehniskā universitāte Tehnoloģijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form