'FIZMIX Eksperimenta' neklātienes finālā spēkosies 61 komanda no visas Latvijas
Foto: Kaspars Filips Dobrovoļskis

Šis ir īpašs gads AS "Latvenergo" organizētajam 8. un 9. klašu skolēnu fizikas erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments" – konkurss norisinās jau ceturtdaļgadsimtu, bet šogad pirmo reizi fināls notiks attālināti. Konkursa neklātienes atlases kārta noslēgusies, un ir noskaidrota 61 zinošākā komanda, kura piedalīsies finālā, lai cīnītos par Latvijas erudītāko komandu godu.

Konkursa organizatori Covid-19 pandēmijas dēļ saskārās ar vairākiem izaicinājumiem. Tika atcelts Baltijā lielākais fizikas festivāls, kura laikā būtu norisinājies konkursa fināls, kā arī bija jāmeklē risinājumi fināla norisei, jo dalībnieki līdz ārkārtas stāvokļa izsludināšanai bija ieguldījuši daudz darba neklātienes kārtas uzdevumu risināšanā.

Neskatoties uz visiem izaicinājumiem, konkursa fināls norisināsies 20. maijā neklātienē – skolēniem katram individuāli būs jārisina dažādi interesanti fizikas uzdevumi.

"Jau iepriekšējos gados esmu piedalījies konkursā gan kā eksperts, gan konkursa fināla žūrijā, taču šogad izaicinājums ir lielāks. Arī mums, fizikas ekspertiem, ir jāpiedomā, lai sagatavotu uzdevumus, kurus skolēni varētu veikt katrs savās mājās, individuāli. Šī situācija liek mums domāt "ārpus rāmjiem" un iejusties skolēnu ādā, kuriem šie uzdevumi būs jāveic. Šogad konkursa finālistiem būs jādemonstrē ne tikai savas zināšanas fizikā, bet arī spējas strādāt patstāvīgi un uzticēties saviem komandas biedriem. Protams, ļoti žēl, ka šogad visi kopā netiksimies fizikas festivālā, taču šī mums visiem būs vērtīga pieredze, kura noderēs visu atlikušo dzīvi," komentē konkursa "FIZMIX eksperts Ansis Ēcis.

Konkursa finālā iekļuva pa desmit erudītākajām komandām no Rīgas pilsētas un Rīgas, Vidzemes, Zemgales un Latgales reģioniem. Izņēmums ir Kurzemes reģions, ar vienpadsmit fināla komandām, jo divas komandas dala desmito vietu.

Rīgu pārstāvēs divas komandas no Rīgas 74. vidusskolas – "Zinātkāri" un "Asprātīgie", Rīgas 66. speciālo vidusskolu "Astes gaisā", Rīgas 84. vidusskolu "84-9", Rīgas Klasisko ģimnāziju "Apgaismotāji" un "TimeKillers", Rīgas Angļu ģimnāziju "Fizzy Mixers", Privāto pamatskolu "Maksima" komanda "iq_2", Rīgas Valsts 1. ģimnāziju "Kvieklis" un Rīgas 88. vidusskolu komanda "Alianse".

Rīgas reģionu pārstāvēs divas komandas no Jūrmalas pilsētas Jaundubultu vidusskolas "Wrong Turn" un "WAGASHI", Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas "LEMRE" un "VIP", Tukuma 3. pamatskolas "Gentilis", Zvejniekciema vidusskolas "SABNK", Jaunpils vidusskolas "VARME", Majoru vidusskolas "Draugi1", savukārt, Siguldas Valsts ģimnāzijas "Lētais Darbaspēks" un "Viļumsoni".

No Vidzemes reģiona finālā piedalīsies skolēni no Madonas Valsts ģimnāzijas "Epsilons131" un "Epsilons132", Gulbenes 2. vidusskolas "fizmixeri", Gulbenes novada valsts ģimnāzijas "Kvarki", Cēsu Valsts ģimnāzijas "Piecstaru Dāvida zvaigzne", Lizuma vidusskolas "LiVi", Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas "AASimba", Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas "Fifiķi", Gulbenes novada valsts ģimnāzijas "Swan" un no Madonas pilsētas vidusskolas "spektrsM".

Kurzemes reģiona vienpadsmit zinošākās komandas no Nīcas vidusskolas "TAHJONI", Skrundas vidusskolas "Dūdeles", Liepājas Liedaga vidusskolas "Pozitroni", Dundagas vidusskolas "AGREKs", Talsu Kristīgā vidusskolas "Melnie caurumi", Liepājas 7. vidusskolas "kvanti", Ventspils 1. pamatskolas "Kurzemnieki" un "Stariņi", Piltenes vidusskolas "Piltene", Ventspils 6. vidusskolas "Gudrīši" un "Ašie".

No Latgales reģiona savas zināšanas fizikā pārbaudīs jaunieši no Līvānu 2. vidusskolas "Bozoni" un "Fotoni", Daugavpils 3. vidusskolas "Jaudīgais piecinieks", Riebiņu vidusskolas "Rūķi", Preiļu 1. pamatskolas "VaiFai", Daugavpils Centra vidusskolas "KuStĪgAiS TRĪSIS" un "GUDRĪBAS KODOLS", Maltas vidusskolas "Malta 2020" un "5G_LMT", kā arī Daugavpils 15. vidusskola ar komandu "220V".

Zemgales reģiona godu aizstāvēs Jelgavas Valsts ģimnāzija "JVGMeistarība" un "Alberta Mazbērni", Aizkraukles novada vidusskola "Neatgriezeniskās mutācijas" un "Tested on animals", Auces vidusskola "Andromeda", Jelgavas 5. vidusskola "Blackout" un "Zobrati", Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola "5 Kodoli", Dobeles Valsts ģimnāzija "Kjū Saņ" un Viesītes vidusskola "Diānaco".

Konkursa fināls norisināsies 20. maijā, bet 21. maijā tiks paziņotas sešas uzvarētāju komandas – viena no katra reģiona un Rīgas.

Tags

Fizika STEM Latvenergo Matemātika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form