IZM monitorings: RSU absolventi darba tirgū ļoti pieprasīti
Foto: Jeshoots.com / cc

Latvijas augstskolu absolventu nodarbinātība ir augsta, vidējie ienākumi tikai gadu pēc izlaiduma ir augstāki nekā vidēji valstī, liecina nupat publiskotie Centrālās statistikas pārvaldes un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) veidotā absolventu monitoringa dati par 2017. gadu. Tie parāda, ka bezdarbs reti skar lielo valsts augstskolu – Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU), absolventus. RSU monitoringā izceļas ar valstī augstāko nodarbinātību veselības aprūpes un medicīnas izglītības jomā, kur redzams, ka gadu pēc izlaiduma sevi darba tirgū ir atraduši 96 procenti absolventu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Analizējot reģistrā iekļautos datus, redzams, ka augstskolu beidzēju gada vidējie ienākumi jau nākamajā gadā pēc absolvēšanas ir par 22 procentiem augstāki nekā vidējā gada alga valstī. Reģistra dati arī apstiprina likumsakarību, ka, paaugstinot iegūtās izglītības līmeni, caurmērā pieaug arī absolventa ienākumi.

"Šīs ir lieliskas ziņas laikā, kad studētgribētāji izvēlas savu augstskolu un studiju programmu. Mēs vienmēr esam uzsvēruši, ka RSU nodrošina gan Latvijas, gan ārvalstu darba devēju novērtētu izglītību. RSU ciešo saikni ar darba tirgu apliecina gan intensīvās prakses, gan labi attīstītais tīkls ar klīniskajām bāzēm kā Rīgā un reģionos, tā ārpus Latvijas. Lielu lomu jauno speciālistu sagatavošanai darba tirgum spēlē fakts, ka RSU balsta studijas simulācijas tehnoloģijās, kas treniņprocesā ļauj droši pilnveidot prasmes ne tikai topošajiem ārstiem un veselības aprūpes speciālistiem, bet arī nākotnes komunikācijas ekspertiem, juristiem, politologiem un uzņēmējiem," norāda RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Daudzi no RSU beidzējiem veido starptautisku karjeru, piemēram, politologi strādā virknē starptautisku organizāciju, sākot no Briseles līdz Vašingtonai, bet biznesa un starta uzņēmējdarbības absolventi attīsta savus projektus kā Dubaijā, tā Londonā. Kā iepriekš jau norādījusi Rektoru padome, pilnvērtīgāku ainu par absolventu gaitām darba tirgū sniegtu monitorings, kurā aptverti dati arī par ārvalstīs rezidējošiem Latvijas augstskolu absolventiem.

Arī Kantar veiktajā 2020. gada reputācijas pētījumā, kas aptver deviņas Latvijas augstskolas un kurā RSU jau ceturto gadu pēc kārtas ir līdere, redzams – RSU studiju programmas tiek novērtētas kā tādas, kas nodrošina praktiskām iemaņām bagātu un kvalitatīvu izglītību, kas ļauj absolventiem veiksmīgi startēt darba tirgū. Dati rāda, ka gan sabiedrībā kopumā, gan jauniešu vidū RSU ir saglabājusi un turpina vēl vairāk nostiprināt savas līderpozīcijas reputācijas novērtējuma ziņā, starp citām augstākās izglītības iestādēm izceļoties ar izglītības kvalitāti, sniegtajām praktiskajām zināšanām un prasmēm, kā arī diploma augsto novērtējumu darba tirgū.

Tags

Latvijas Universitāte Rīgas Stradiņa universitāte Rīgas Tehniskā universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form