Latvijā tiek izstrādāta tehnoloģija, kas 3D brilles pārvērš līdz nepazīšanai, panākot, ka, tās lietojot, nereibst galva un priekšmetus trīs dimensijās var aplūkot neierasti tuvu. Raidījums "Izziņas impulss" devies noskaidrot, kā šī tehnoloģija attīstās un kā tā kādudien palīdzēs radīt datorus, kuros skatoties, nebojājas redze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai arī zinātne var likties kas tāls un sarežģīts, patiesībā tā ir aizraujošs stāsts par mums pašiem. Raidījums "Izziņas impulss" izgaismo zinātni no visdažādākajām pusēm, gan dodoties uz vietām, kur tālu no civilizācijas notiek noslēpumaini eksperimenti un mūžīgajā sasalumā meklējamas senu laikmetu liecības, gan tepat tuvumā, palūkojoties uz lietām, kas ietekmē mūsu ikdienu. Aizraujošā domas un izziņas ceļojumā kopā ar pašmāju un citu valstu pētniekiem ved Sandra Kropa, neaizmirstot par to, ka sarežģīto var skaidrot vienkārši – dažkārt piemērus meklējot pat virtuvē.

Tags

Izziņas impulss Inženierzinātnes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form