Jaunos 'zaļās fizikas' talantus aicina pierādīt zināšanas 'FIZMIX Eksperiments' konkursā
Foto: Publicitātes foto

Līdz 26. februārim 8. un 9. klašu skolēni un skolotāji aicināti pieteikt komandas AS "Latvenergo" organizētajam konkursam "FIZMIX Eksperiments". Šogad konkursa vadošais temats ir "zaļā fizika", tādēļ jaunieši konkursa norises gaitā tiks rosināti interesēties par to, kā fizikas zināšanas noder atjaunīgo resursu iegūšanā un efektīvā izmantošanā. Piemērojoties šī brīža apstākļiem, visi konkursa posmi norisināsies attālinātas tiešsaistes formā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šī gada "FIZMIX Eksperiments" ievadā fizikas skolotājiem un citiem interesentiem notika stundu garš tiešsaistes pasākums, kura laikā tika prezentēti 2021. gada konkursa jaunumi. Virtuālās tikšanās saturu papildināja fizikas doktores Virgīnijas Vītolas lekcija "Zaļā zinātne un veidi, kā to integrēt mācību procesā", kā arī fizikas ekspertu Valda Zutera un Raita Streiča "zaļās fizikas" eksperimenti.

Lai piedalītos konkursā, līdz 26. februārim www.fizmix.lv/eksperiments jāreģistrē komanda, kuras sastāvā ir pieci 8. un/vai 9. klašu skolēni un viens skolotājs–konsultants. No 1. marta līdz 29. martam norisināsies atlases neklātienes kārta, kurā būs jāveic uzdevumi par "zaļās fizikas" tematiku un jākrāj punkti, lai iekļūtu konkursa pusfinālā un vēlāk arī finālā.

Finālam tiks izvirzītas septiņas labākās komandas – pa vienai no katra reģiona un Rīgas pilsētas, kā arī papildu komanda ar augstāko punktu skaitu neatkarīgi no reģionālās piederības. Viss konkursa nolikums lasāms, klikšķinot šeit.

Par to, kāpēc izvēlēts tieši šāds vadošais temats, izsakās "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Guntars Baļčūns: "Temats ir nozīmīgs ne tikai vides un ilgtspējas, bet arī izglītības kontekstā, jo dabai draudzīgas nākotnes veicināšanā sabiedrībai nepieciešami jauni, asi un radoši prāti. Būtiski jau no skolas sola raisīt jauniešu interesi par ilgtspējīgāku dzīvi, kā arī akcentēt fizikas zināšanu pielietojumu pavisam ikdienišķos procesos. Konkurss ir piemērota platforma, kurā jauniešus izaicināt domāt par atjaunīgajiem resursiem un efektīvu esošo resursu izmantošanu."

Šis konkurss ir gada vērienīgākais notikums fizikā, un šogad tas norisināsies jau 26. reizi. Konkurss ir pielīdzināts atklātajai mācību olimpiādei, kas sniedz iespēju skolēniem un skolotājiem saņemt novērtējumu par konkursā ieguldīto darbu arī savās pašvaldībās. Pērn tajā piedalījās vairāk nekā 1200 skolēnu no 167 Latvijas skolām.

Tags

Fizika Matemātika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form