Kas ir sukulenti: aicina uz izstādi un meistarklasēm par augu kopšanu
Foto: Publicitātes foto

No 20. līdz 29. septembrim LU Botāniskajā dārzā notiks izstāde "Supersukulenti – dzīvie akmeņi". Izstādē būs apskatāmi Kaktusu un citu sukulentu draugu biedrības kolekcionāru audzētie sukulentie augi. Izstādes ietvaros 21. un 28. septembrī notiks meistarklases par litopšu un kaktusu kopšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tuksnešos augošie augi ir pielāgojušies augšanai vietās, kur trūkst mitruma, tādēļ tie uztver un saglabā sevī to nelielo ūdens daudzumi, kas ir pieejams augsnē, no rasas un retā lietus. Tos vieno apzīmējums – sukulentie augi.

Izstādē "Supersukulenti – dzīvie akmeņi" būs apskatāmi gan izstādes galvenie varoņi – litopši jeb dzīvie akmeņi, gan citi sukulentie augi un sanpaulijas. Izstādē būs aplūkojams arī Kaktusu un citu sukulentu draugu biedrības izvēlētais "Gada augs 2019" – "Echinopsis" ģints kaktusi. Izstāde apskatāma no 20. līdz 29. septembrim LU Botāniskā dārza Palmu mājas vestibilā katru dienu no pulksten 10 līdz 19, iegādājoties ieejas biļeti botāniskajā dārzā. Apmeklētājiem izstādes laikā būs iespējams nelielos daudzumos iegādāties Kaktusu un citu sukulentu biedrības speciālistu audzētos augus, kā arī konsultēties par augu kopšanu.

Izstādes laikā notiks divas meistarklases, kurās sukulento augu cienītāji varēs papildināt savas praktiskās zināšanas par šo augu kopšanu:

  • Sestdien, 21. septembrī, pulksten 13 – meistarklase "Litopšu audzēšanas īpatnības";
  • Sestdien, 28. septembrī, pulksten 13 – meistarklase "Kaktusu audzēšana telpās un dārzos".


Dalība meistarklasē, iegādājoties ieejas biļeti botāniskajā dārzā. Dalībai meistarklasēs iespējams pieteikties iepriekš, rakstot agnese.reke@lu.lv vai aizpildot elektronisko pieteikuma anketu šeit.

Litopši ir pusdienziedu dzimtas augi. Absolūtais vairākums šo augu dabā ir sastopami Dienvidāfrikā un tikai daži aug arī citviet pasaulē, piemēram, Austrālijā, Jaunzēlandē, Vidusjūras reģionā, Madagaskarā, Arābijas pussalā un Eiropā. Litopši miljonu gadu laikā ir pielāgojušies Dienvidāfrikas Karru reģiona tuksnešainā, kalnainā apgabala raksturīgajiem apstākļiem – sausumam, tiešiem Saules stariem, karstumam, sāļai augsnei un tam, ka bieži vien vējš, dzenājot smiltis, apber ar tām augus. Pašlaik dzimtā iekļautas 116 ģintis ar vairāk nekā 1800 sugām.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Botāniskais dārzs Sukulenti Telpaugi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form