Latvija ir izcilību lielvalsts: Levits sveic olimpiāžu laureātus
Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits piektdien Rīgas pilī Skolotāju dienas ietvaros sveica Starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu dalībniekus un viņu skolotājus par izciliem sasniegumiem pasaules mērogā.

No šī gada maija līdz augustam Latvijas skolēni piedalījās astoņās starptautiskās mācību priekšmetu olimpiādēs, pasaules mērogā spēkojoties ar citiem vienaudžiem filozofijā, fizikā, matemātikā, bioloģijā, ķīmijā, ekonomikā, ģeogrāfijā, informātikā. Levits uzsvēra - kaut Latvijā dzīvo tikai 0,003 % no visiem pasaules iedzīvotājiem, mūsu jauniešiem ir izcili un daudzskaitlīgi sasniegumi starptautiskajās olimpiādēs.

"Mūsu skolēni ir pasaules mērogā pierādījuši, ka viņi ir ļoti labi, konkurētspējīgi ne tikai Baltijas un Eiropas mērogā, kā tos mērogus mēs parasti liekam, bet visas pasaules mērogā. Tas ir izcili! Kurš no jums ir piedalījies matemātikas un ģeogrāfijas olimpiādēs – cik procentu no pasaules iedzīvotājiem dzīvo Latvijā? 0,003% no pasaules iedzīvotājiem. Bet mums ir vesels birums ar medaļām, un tas, protams, ir daudzkārt vairāk nekā statistiskā varbūtība medaļu ražai Latvijā varētu būt," izcilniekus slavēja Valsts prezidents.

"Tas ir īpašs panākums gan skolēniem, kuri ir piedalījušies olimpiādēs, gan skolotājiem, kuri ir viņus sagatavojuši. Tas ir panākums arī Latvijas izglītības sistēmai, ko mēs parasti ļoti kritizējam.

Bet, ja Latvijas izglītības sistēma ir spējīga sagatavot skolēnus, kuri spēj šajās starptautiskajās olimpiādēs piedalīties un gūt ļoti labus panākumus, tas kaut ko izsaka arī par mūsu izglītības sistēmu. Egils Levits

Es apsveicu kopā ar skolotājiem un skolēniem arī visu mūsu izglītības sistēmu. Te jāsaka, ka mēs, protams, nedrīkstam apstāties un teikt, ka esam sasnieguši labu līmeni un vairāk reformas nav vajadzīgas, bet katrā ziņā mums ir jānovērtē, ko mēs pasaulē patiešām esam sasnieguši.

Es esmu ļoti priecīgs un pateicīgs visiem skolēniem un skolotājiem, kuri ir guvuši panākumus, kas nav nejauši un kas ir zināšanu rezultāts. Es augsti novērtēju mūsu izglītības sistēmu, kas ir spējusi radīt panākumus, un es vēlu jums, visiem līdzdalībniekiem, labus panākumus turpmāk – gan skolās, gan ārpus skolas, gan pēc skolas. Liels paldies un priecīgus svētkus!"

Vairāk par Latvijas izcilnieku sasniegumiem mācību priekšmetu starptautiskajās olimpiādēs var lasīt šeit.

Source

Campus

Tags

Fizika Izglītība Matemātika
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form