Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki un inženieri kopā ar kolēģiem no citām augstskolām un zinātniskajām institūcijām 19. februārī iepazīstinās sabiedrību, kā arī politikas veidotājus, medicīnas jomas profesionāļus un potenciālos investorus ar inženiertehnisku risinājumu prototipiem, kas izstrādāti, lai veselības aprūpes iestādēs un citās vietās ar augstu Covid-19 infekcijas risku palīdzētu pasargāt cilvēku veselību un dzīvību. Semināru tiešsaistē varēs skatīties ikviens interesents.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Prezentācija notiks platformā "Zoom" 19. februārī pulksten 14. Tajā tiks demonstrēti izstrādātie prototipi un plašāk pastāstīts par to darbības pamatprincipiem un plānoto pielietojumu pandēmijas ierobežošanai. Tāpat būs iespēja uzklausīt pētnieku atbildes arī uz sev interesējošiem jautājumiem par šīm tehnoloģijām.

Valsts pētījumu programmas "Covid-19 seku mazināšanai" projektā "Drošu tehnoloģiju integrācija aizsardzībai pret Covid-19 veselības aprūpes un augsta riska zonās" nepilna pusgada laikā izstrādāti vairāki automatizēti virsmu un gaisa dezinfekcijas aprīkojuma prototipi.

To vidū ir mobils uzkopšanas robots, kas aprīkots ar automātisku virsmu atpazīšanas sistēmu un speciālām sprauslām vertikālu virsmu dezinfekcijai. Robots automātiski izsmidzina dezinfekcijas šķidrumu, kur tas visvairāk nepieciešams, piemēram, uz rokturiem, durvīm, pogām, gaismas slēdžiem, kur cilvēks pieskaras visbiežāk. Izstrādāts arī dezinfekcijas vārtu prototips un iekārta gaisa un virsmu dezinfekcijai ar ultravioleto starojumu un ozonu.

Zinātnieki radījuši arī prototipus īpašiem pārklājumiem, kas palīdzēs iznīcināt baktērijas un vīrusus uz dažādām virsmām, jauna veida sejas maskai, ko var lietot arī kā respiratoru, ergonomiskam aizsargtērpam fizioterapeitiem un filtrējošam kompozītmateriālam ar sēņu hīfu piedevu, kā arī roku mazgāšanas monitoringa sistēmai.

"Izstrādātie tehnoloģiskie risinājumi ir piemēroti Latvijas apstākļiem. Lai īsā laikā radītu funkcionējošus prototipus, izmantojām labākās zinātniskās izstrādnes," uzsver projekta vadītājs RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna.

Lai piedalītos seminārā, līdz 17. februāra pulksten 17 jāaizpilda reģistrācijas anketa, klikšķinot šeit. Reģistrētie dalībnieki saņems saiti uz semināra tiešraidi platformā "Zoom", kā arī pasākuma programmu.

Valsts pētījumu programmā piedalījās RTU, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Latvijas Universitāte (LU), Elektronikas un datorzinātņu institūts, Latvijas Organiskās sintēzes institūts, LU Cietvielu fizikas institūts, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs, Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Latvijas Universitāte Rīgas Stradiņa universitāte Rīgas Tehniskā universitāte Tehnoloģijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form