Latvijas zinātnieku tiešsaistes sarunas ar skolēniem atsāksies pēc skolēnu brīvlaika
Foto: Publicitātes attēli

Saistībā ar ārkārtējās situācijas dēļ pagarināto skolēnu rudens brīvlaiku līdz 29. oktobrim, "Zinātne Zoomed.In 2" oktobra pēdējā nedēļā paredzētās astoņas sarunas ar zinātniekiem tiek pārceltas uz novembri. Kā iepriekš plānots, 9.–12. klašu skolēniem iepazīt zinātnieka profesiju un pētniecības aizraujošos dabu palīdzēs TV erudīcijas spēles "Gudrs, vēl gudrāks" ilggadējie vadītāji Toms Grēviņš vai Kaspars Ozoliņš.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projekts "Zinātne.Zoomed.In" jeb "Zinātne pietuvināta", tāpat kā pavasarī, arī šoruden notiek tiešsaistē "Zoom" platformā. Sarunu laikā skolēni var uzzināt, kas ir zinātne un cik daudzveidīgi un atšķirīgi ir pētījumi dažādās zinātnes nozarēs; kur strādā zinātnieki un kādas prasmes viņiem nepieciešamas; kā izvēlēties savu zinātnes vai studiju nozari un kāpēc valstij un sabiedrībai nepieciešama zinātne?

Epidemioloģiskās situācijas dēļ pārceltās sarunas notiks šādos laikos:

Ceturtdiena, 11. novembris

 • pulksten 13–13.40 Arita Dubņika no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Baltijas Biomateriālu ekselences centra stāstīs par bioaktīvi injicējamiem materiāliem audu reģenerācijai;
 • pulksten 14.30–15.10 Māris Pinnis no uzņēmuma "Tilde" ar skolēniem runās par aktualitātēm mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās jomā.

Piektdiena, 12. novembris

 • pulksten 13–13.40 Kārlis Dreimanis, kurš pārstāv RTU un darbojas Eiropas kodolpētījumu organizācijā (CERN), atklās skolēniem augstas enerģijas daļiņu fizikas eksperimentu brīnumaino pasauli;
 • pulksten 14.30–15.10 Liene Spruženiece (Glāzgovas Universitāte) runās par tematu "Plātņu tektonika zem mikroskopa".

Ceturtdiena, 25. novembris

 • pulksten 13–13.40 Ilze Elbere no Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra stāstīs, kas īsti ir mikrobions – mikroorganismi mūsos un to loma veselības un labsajūtas nodrošināšanā;
 • pulksten 14.30–15.10 Gatis Krūmiņš no Vidzemes Augstskolas pastāstīs, kā runāt, lai tevi sadzird. Kāpēc zināšanas par komunikāciju ir svarīgas gan strādājot zinātnē, gan vadot augstskolu?

Piektdiena, 26. novembris

 • pulksten 13–13.40 Latvijas Organiskās sintēzes institūta pētnieks Kristaps Jaudzems pastāstīs vairāk par to, kur var noderēt mākslīgi radīts zirnekļu zīds;
 • pulksten 14.30–15.10 RTU Telekomunikāciju institūta pārstāvis Sandis Spolītis iepazīstinās ar šķiedru optiskajām tehnoloģijām.

Kā skolēni var piedalīties "Zinātne Zoomed.In"?

 1. skolotājs izvēlas dienu un laiku, kad klase var tikties ar zinātnieku no saraksta kurp.es kalendārā;
 2. kalendārā pieejams apraksts par zinātnieku un pieteikšanās anketa, kur skolotājs reģistrē klasi (bez skolēnu personas datiem). Klases var pieteikties uz vairākām sarunām, tomēr jāņem vērā, ka katrā sarunā ir ierobežots skolēnu skaits;
 3. pēc reģistrācijas skolotājs savā e-pastā saņem "Zoom" pieejas datus, kurus nosūta klasei, kas tiksies ar zinātnieku;
 4. pirms sarunas skolotājs aicina klasi noskatīties 3 minūšu garu video par zinātnieku vai zinātnieci (saite uz video atrodama pie zinātnieka apraksta kurp.es kalendārā), ar kuru būs tikšanās, lai skolēni gūtu ieskatu tēmā;
 5. sarunas laikā skolēni varēs zinātniekam uzdot jautājumus "Zoom" tērzētavā un interesantākā jautājuma autors/-e saņems pārsteiguma balvu no Izglītības un zinātnes ministrijas.

--

"Zinātne Zoomed.In" tiek rīkots ERAF projektā Nr. 1.1.1.5/17/I/002 "Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā".

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Kompetenču izglītība STEM Skola 2030 Izglītība Izglītības un zinātnes ministrija Zinātne
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form