Foto: DELFI
Lai nodrošinātu vidusskolēniem izglītību, kas atbilst mūsdienu mainīgajai videi, Līgatnē ir izveidota netradicionāla un inovatīva mācību iestāde – Jauno līderu vidusskola. Māra Oltes un Alises Koļesņikovas vadībā bērni papildus tradicionālajai vidusskolas mācību programmai apgūs noderīgas nākotnes profesiju zināšanas, piemēram, par vides pārmaiņām un viesmīlības nozari. Mācību programmas izveidē iesaistījušies vietējie uzņēmēji, pašvaldība un universitātes, nodrošinot prakses vietas un laboratorijas iekārtas skolas audzēkņiem.

Skolēni un vecāki ir aicināti iepazīties ar mācību programmu un pasniedzējiem atvērto durvju dienā sestdien 15. augustā no pulksten 10, Zeitā, Līgatnē, "Campus" informēja skolas rīkotāji.

Dienas laikā interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par skolu un programmu saturu, doties ekskursijā pa Līgatni kopā ar gidu, atpūsties Līgatnes Tīklu parkā un iepazīties ar pasniedzējiem.

Skola ir unikāla, uzskata tās veidotāji, jo tajā audzēkņi papildus vispārējai vidējai izglītībai iegūs kādu no izvēlētām nākotnes profesijām – Vides pārmaiņas (ar padziļinātām zināšanām klimata pārmaiņu jomā) vai Viesmīlības pakalpojumi (ar padziļinātām zināšanām apkalpošanas jomā). Esošos virzienus papildinās dzīvei un darba tirgum nepieciešamās priekšzināšanas dažādās jomās, piemēram, uzņēmējdarbībā.

"Manas stundas noteikti nebūs tradicionālas un iespējams, ka pirmā nodarbība būs par to, kā iekurt uguni un noķert zivi, bet katrai lietai, ko apgūsim būs nozīme. Mēs redzam, cik daudz mūs ietekmē klimats un kā tas ir mainījies. Zināšanas par cilvēku darbību ietekmi uz vidi būs arvien svarīgākas, tādēļ nepieciešami profesionāļi, kas katrā solī piedomā – ko šis nodarīs dabai un kādas pēc tam būs sekas. Attīstot šādus spējīgus un citādi domājošus profesionāļus, mēs radīsim to pievienoto vērtību. Citām valstīm ir derīgie izrakteņi, bet mums ir lielāka bagātība – mēs paši!" sacīja Vides pārmaiņu pasniedzējs, biologs Māris Olte.

Savukārt Saiva Vītola, "Jauno līderu vidusskolas" direktore norādīja: "Aicinām uz atvērtajām durvīm šo sestdien, lai iepazītu to citādo pieeju izglītībai, ko mēs vēlamies piedāvāt. Ticam praktiskai pieejai, lai jaunieši pēc vidusskolas ir iemācījušies vairākas prasmes, spēj patstāvīgi domāt un risināt problēmsituācijas, nevis tikai iekalt mācību vielu. Arī mājas darbi skolā nebūs bieža prakse, jo mācību process veidots tā, lai mājās varētu atpūsties no zināšanām bagātās dienas."

Zināšanu un prasmju apguve paredzēta intensīvā un radošā mācību procesā, kas veidots teorētisko apmācību apvienojot ar praksi vadošajos nozares uzņēmumos un zinātniskajās laboratorijās Latvijā un ārvalstīs. Mācību process un mācībspēki organizēti, skolai sadarbojoties ar Biznesa augstskolu Turība, Vidzemes augstskolu, Latvijas Universitāti un LKA Latvijas Kultūras koledžu. Praktiskās iemaņas audzēkņi pilnveidos viesmīlības uzņēmumā "Zeit", rehabilitācijas centrā "Līgatne", Vides risinājumu institūtā, SIA "Ģimenes zobārstniecība", Gaujas nacionālajā parkā Līgatnes dabas takās esošajā Dabas izglītības centrā "Pauguri", un pie citiem partneriem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!