No kokmateriālu pētnieka līdz inženierim: sešas aizraujošas profesijas būvniecībā
Foto: Alain Pham / cc

Parasti ar darbu celtniecībā vispirms domājam plecīgus vīrus ķiverēs, nosmērētās drēbēs un ar instrumentiem rokās, un varbūt tikai pēc tam iedomājamies arī par, piemēram, arhitektiem. Tomēr ikviena – liela vai maza – būvniecības projekta realizācijā iesaistīta vesela virkne dažādu speciālistu, un lielai daļai no viņiem nepieciešama visai pamatīga eksakto zināšanu bagāža, lai savu darbu veiktu atbildīgi un veiksmīgi. "Campus" sadarbībā ar biedrību "Building Design and Construction Council" publicē sešus stāstus no biedrības sagatavotā bukleta par inženierzinātņu profesionāļiem, kuri savu karjeru izvēlējušies saistīt tieši ar būvniecību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aiga Daumane, "Firma L4" arhitekte


Perspektīva, nopietna un dziļi profesionāla, kas turklāt arī sniedz materiālu gandarījumu – tādu Aiga iedomājās arhitekta profesiju, kad vidusskolas beigās bija jāizlemj, kur mācīties tālāk. Aiga izvēlējās Rīgas Celtniecības koledžu, apgūstot arhitekta palīga kvalifikāciju. Tagad, pēc septiņu gadu pieredzes nozarē, Aiga saprot, ka viņas kādreizējie priekšstati ir pilnībā realizējušies arī dzīvē.

Aigas ikdienā nav divu vienādu dienu, katra ir piesātināta ar dažnedažādākajiem arhitekta amata pienākumiem: rasēšana, projekta vadīšana un organizatoriskie jautājumi, dalība sapulcēs, autoruzraudzība. Tas nozīmē, ka Aiga kontrolē, lai projekts būvniecības stadijā tiktu pienācīgi realizēts atbilstoši visām projekta prasībām, – kļūdu novēršana un pāri visam milzīga atbildības nasta un pienākuma izjūta, jo arhitekta neizdarība vai neprecizitāte rada nopietnas sekas, kas ietekmē visas komandas tālāko darbu.

Jārēķinās, ka laika trūkums arhitekta profesijā būs ikdiena, jo pienākumu ir patiešām daudz! Tāpēc jau no pirmās dienas jāapgūst prasme pārslēgties un operatīvi reaģēt jebkurā situācijā. Toties, kā saka Aiga, par garlaicību darbā sūdzēties nevar.

Kopš 2016. gada Aiga strādā inženieru un konsultantu uzņēmumā "Firma L4", kur ir realizējusi vairākus nozīmīgus projektus, piemēram, pirmo un otro kārtu pašvaldības daudzfunkcionālajam pakalpojumu centram Ikšķilē (projekta mets attēlā).

No kokmateriālu pētnieka līdz inženierim: sešas aizraujošas profesijas būvniecībā
Foto: Publicitātes attēli

Pilsētai īstenojot šo ieceri, novads iegūs vietu kvalitatīvai brīvā laika pavadīšanai, veselības aprūpei, kā arī tas būs pienesums izglītības un kultūras dzīvē. Realizēts arī tāds projekts kā mācību ēkas pārbūve Smiltenē, kur būs izveidots jauns trīsstāvu apjoms ar mācību telpām un ātriju centrālajā daļā, kas pildīs gan ēdnīcas, gan aktu zāles funkciju.

Starp citu, 2019. gada martā Aiga ieguva godpilno otro vietu konkursa "Gada būvinženieris 2018" nominācijā "Jaunais speciālists". Pieteikumu rakstīja Aigas kolēģi, kuri izcēla viņas spēju realizēt idejas un uzturēt nerimstošu interesi par nozarē notiekošo. Viņas sasniegtie rezultāti pierāda Aigas atbilstību perspektīvam mūsdienu jaunā speciālista kvalitātes definējumam – ātrums, elastība, vēlme iesaistīties un atvērtība visam jaunajam.

Tags

Arhitektūra Būvniecība Rīgas Tehniskā universitāte Inženierzinātnes

Comment Form